محمد باباکردی، مدیر بیمه‌های مسوولیت و مهندسی بیمه تعاون با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع جدی‌تر ویروس کرونا در کشور و تعطیلی برخی صنوف در چند استان، با رشد چشمگیر فروش بیمه‌های توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا مواجه بوده‌ایم و صنوف مختلف برای خرید این بیمه‌نامه اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیمه توقف ناشی از کرونا موردتوجه و حمایت تعداد زیادی از اتحادیه‌های تولیدی و توزیعی در کشور قرارگرفته است، گفت: در اسفندماه سال گذشته به‌طور ویژه و همین‌طور در چند هفته اخیر، بسیاری از صنوف به دلیل اعلام توقف فعالیت از سوی دولت و ستاد ملی کرونا، دچار تعطیلی و قطع منابع درآمدی شدند که این تجربه با توجه به شیوع گسترده‌تر کرونا در روزهای اخیر و افزایش احتمال تعطیلی مجدد کسب‌وکارها، واحدهای صنفی را بر آن داشت تا برای کاهش سطوح درآمدی خود و کاهش ریسک تعطیلی، نسبت به خرید این بیمه‌نامه اقدام کنند.

باباکردی ادامه داد: فروش بیمه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا انحصارا در اختیار بیمه تعاون است که بر اساس آن، هر کسب‌وکار دارای پروانه فعالیت می‌تواند با خرید بیمه‌نامه یک‌ساله، پس از اعلام تعطیلی از سوی دولت یا ستاد ملی کرونا، حداکثر تا دو ماه از درآمد خود را در قالب پوشش بیمه‌ای از بیمه تعاون دریافت کند. حداقل حق بیمه سالانه پرداختی در این بیمه 210 هزار تومان و حداکثر 10 میلیون و هشتصد هزار تومان است که خسارت روزانه پرداختی 500 هزار تومان تا 12 میلیون تومان را به مدت حداکثر 60 روز پوشش می‌دهد.

مدیر بیمه‌های مسوولیت و مهندسی بیمه تعاون تاکید کرد: خرید بیمه توقف کسب‌وکار باید قبل از اعلام تعطیلی از سوی دولت صورت گیرد. وی گفت: صنوف مختلف برای خرید بیمه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا می‌توانند به شعب و نمایندگی‌های بیمه تعاون در سراسر کشور مراجعه کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند