در حالی که نگرانی عدم تامین مالی بابت هزینه‌های بازماندن از کار یا بازنشستگی، هزینه‌های درمان یا فوت سرپرست خانوار به ویژه در دوره شیوع کرونا دغدغه همه مردم است، شرکت‌های بیمه می‌توانند با برنامه‌ریزی و تحلیل مطلوب و ارائه طرح‌های بیمه‌ای مناسب، تامین مالی خانوارها را در مواجهه با این شرایط بر عهده بگیرند. الناز کیانی، مدیر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان در پاسخ به این دغدغه‌ها، با بیان اینکه این‌گونه نقش‌آفرینی‌های شرکت‌های بیمه در دوران‌های بحرانی و نقش حمایتی آنها، جایگاه اصلی این صنعت را نمایان کرده و موجب می‌شود محصولات بیمه زندگی در سبد نیازهای اولیه آحاد مردم جای گیرد، گفت: از سوی دیگر بیمه عمر با توجه به ماهیتش باید با شرایط زندگی افراد در طول زندگی، قابلیت تغییر و تطبیق داشته باشد. وی با بیان اینکه این قابلیت در بیمه‌های عمر قدیمی ‌وجود نداشت، افزود: از ارائه محصول یونیورسال لایف که انعطاف‌پذیری لازم برای تطبیق با نیازهای افراد در هر دوره زندگی را دارد هم کمتر از دو دهه می‌گذرد، در حالی که مشتریان اطلاعات چندانی درباره آن ندارند.

او ادامه داد: توسعه بیمه‌های زندگی، حمایت همه‌جانبه نهادهای نظارتی، قانون‌گذار، فعالان این صنعت و شرکت‌های بیمه را می‌طلبد و منوط به سه عامل فرهنگ‌سازی، تنوع محصولات منطبق با نیاز روز آحاد جامعه و تعلیم و گسترش شبکه فروش حرفه‌ای و تخصصی است. کیانی اظهار کرد: از سوی دیگر همخوانی قوانین با سیاست‌های توسعه‌ای نیز در این زمینه نقش کلیدی دارد و نیاز است با بازنگری‌های مطلوب، موانع توسعه بیمه‌های زندگی مرتفع شود. مدیر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان با بیان اینکه اساس بیمه عمر، تامین مالی و آرامش‌خاطر در زمان حیات فرد و رفع نگرانی دغدغه مالی پس از فوت در قبال خانواده است، افزود: بیمه عمر همچنین پس‌اندازی برای طول زندگی و یک سرمایه‌گذاری بلندمدت با پرداخت مبالغ اندک حق بیمه طی سال‌های متمادی است.

به گفته کیانی، مبلغ سرمایه حیات این بیمه‌نامه، همواره در دسترس بیمه‌گذار است و او طی دوران زندگی می‌تواند در صورت تمایل و نیاز، بخشی از آن را برداشت یا به شکل وام دریافت کند، بدون اینکه در بیمه‌نامه و پوشش‌های آن خللی ایجاد شود. مدیر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه با تجمیع سرمایه‌های خرد بیمه‌گذاران، در بازارهای سرمایه‌گذاری متنوع به صورت حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کرده و با بهره‌گیری از تیم متخصص در این زمینه، بازده مطلوبی را محقق می‌سازند، ادامه داد: سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه تابع چارچوب و قوانین مشخص است و به این ترتیب، ریسک سرمایه‌گذاری نیز کنترل می‌شود. در این روش ضمن تضمین مبلغی سود به صورت علی‌الحساب، سالانه مبالغی نیز به عنوان مشارکت در منافع، مازاد بر سود تضمینی محقق و به حساب بیمه‌گذاران منظور می‌شود. وی تاکید کرد: بیمه عمر در کنار ماهیت اصلی پوشش‌های بیمه‌ای آن، نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت با سود مطمئن نیز جهت تامین نیازهای دوران حیات افراد است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند