در این مراسم که با حضور معاون استانداری تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان ری و جمعی از مقامات استان تهران و شهرستان ری برگزار شد، مدیرعامل شرکت سیمان تهران در سخنانی به اهمیت راه‌اندازی مجدد این خط اشاره کرد.

عباس حسینی بازگشت یک‌میلیون تن به ظرفیت تولید کلینکر را بخشی از این موفقیت دانست و افزود: قرار بود پروژه تعمیر و راه‌اندازی خط 6 و بهینه‌سازی سیستم فیلتراسیون خطوط 6 و 9 توسط شرکت‌های خارجی انجام شود؛ اما با امتناع آنها به بهانه تحریم، عملا این پروژه‌ها متوقف شد.

وی اعتماد به توان داخلی را رمز موفقیت در انجام این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: با اعتماد به تخصص و تعهد کارکنان مجموعه، این پروژه‌ها اکنون همزمان با شصت و ششمین سالگرد تاسیس شرکت سیمان تهران به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل سیمان تهران حفظ اشتغال مستقیم 250 نفر و غیرمستقیم 1500 نفر، بومی‌سازی فناوری تعمیر و نگهداری این خطوط، حفظ سرمایه ملی و کاهش غبار خروجی خطوط تولید به کمتر از میزان استاندارد را از دستاوردهای انجام این پروژه‌ها عنوان کرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران نیز در سخنانی با تاکید بر توجه ویژه به مقوله تولید محیط‌زیست‌محور و اشتغال‌زایی خصوصا در مناطق جنوبی شهر تهران و شهرستان ری افزود: در شرایط فعلی جامعه، راه‌اندازی مجدد این خط و حفظ اشتغال و همچنین فعالیت‌های انجام‌شده در راستای ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی در سیمان تهران قابل‌تقدیر است.

در ادامه این مراسم، معاون استانداری تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به سرانجام رساندن این پروژه افزود: این اقدام ارزشمند شرکت سیمان تهران هم در راستای اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به جهش تولید و هم نشان از نگاه مثبت یک واحد تولیدی به مسوولیت‌های اجتماعی و محیط‌زیست است.

در پایان با حضور مقامات کشوری و مدیران سازمان حفاظت محیط‌زیست استان تهران و شهرستان ری خط 6 و پروژه‌های بهینه‌سازی سیستم‌های فیلتراسیون خطوط 6 و 9 شرکت سیمان تهران به‌طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند