به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی در جلسه پایش طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس ضمن بیان این مطلب گفت: تا پایان مهر امسال، در راستای طرح مذکور، ۶۷۲ معدن شناسایی و اولویت‌بندی شده و روی ۱۹۴ معدن، اقدام کلینیکی شده است. وی ادامه داد: طی این مدت، ۶۴ معدن به صورت مستقیم و ۸۳ معدن از طریق فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم، احیا و فعال‌سازی شد و توسعه یافته‌اند. همچنین، اقدامات مربوط به صدور جواز تاسیس، افزایش ظرفیت و تامین مواد اولیه برای ۱۲ واحد فرآوری از ۲۵ واحد هدف‌گذاری شده برای امسال انجام شده است. قائم مقام ایمیدرو با اشاره به عملکرد طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از ابتدای اجرا تاکنون تصریح کرد: از ابتدای فروردین ۹۸ تا پایان مهر امسال، ۲۸۰۰ معدن شناسایی و اولویت‌بندی شده و روی ۱۲۱۴ معدن، اقدام کلینیکی شده است. وی افزود: در راستای طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، تاکنون ۲۹۳ معدن، احیا و فعال‌سازی شده و توسعه یافته است.

 برگزاری 60کارگروه استانی احیای معادن کوچک

رضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر کارگروه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس نیز در این جلسه بیان کرد: طی 7 ماهه امسال، بیش از 60 جلسه کارگروه استانی از طریق ویدئو کنفرانس و حضور در استان‌ها و دو جلسه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی (استان اصفهان و ایمیدرو) برگزار شد. وی افزود: همچنین در این مدت، بیش از 22 جلسه با طرف‌های تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، 15جلسه شورای هماهنگی، 15 جلسه داخلی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و نیز 13 جلسه با محوریت واگذاری هدفمند معادن در بورس به منظور تامین مالی برگزار شد.

 ارجاع 16 پرونده معدنی به بانک

فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق توسعه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری معدنی در این جلسه گفت: اکنون، برای 35 معدن کوچک مقیاس در این صندوق، پرونده تشکیل ‌شده است. از این میزان، 16 پرونده تکمیل، در حال ارجاع به بانک و صدور بیمه‌نامه است. وی ادامه داد: برای 14 پرونده نیز مهلت یک ماهه برای تکمیل مدارک داده شده است و پس از اتمام این مرحله، برای صدور بیمه‌نامه به بانک معرفی خواهند شد.

در این جلسه، وجیه‌الله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن، بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، داریوش دیودیده، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی و یونس محمدی، مجری طرح معادن کوچک مقیاس در شرکت ملی صنایع مس حضور داشتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند