شیوع بیماری کرونا نه‌تنها سلامتی جسمانی بسیاری از مردم را با چالش مواجه کرد، بلکه اقتصاد خانوار مبتلایان به بیماری را نیز به خطر انداخت. با بستری شدن یا قرنطینه خانگی سرپرست خانوار، به‌صورت طبیعی درآمد او به خطر می‌افتد. کارمندان با مشکل مرخصی مواجه می‌شوند و اصناف نیز با نبود درآمد در روزهای تعطیلی کسب‌وکار دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

در همین راستا دولت حمایت‌های متعددی را از کسب‌وکارهای تعطیل‌شده داشته و برای اقشار مختلف نیز راهکارهایی در نظر گرفته است، اما به‌منظور افزایش سطح این حمایت‌ها و بهبود خدمات ارائه‌شده، راهکارهای تازه‌ای نیز از سوی بخش خصوصی ارائه ‌شده است. شرکت بیمه سامان با طراحی «بیمه کرونا» این مشکل را حل کرده است. کسانی که این بیمه‌نامه را خریداری می‌کنند، به ازای هرروز بازماندن از کار می‌توانند غرامت مشخصی را از محل پوشش‌های بیمه‌نامه دریافت کنند. درحالی‌که عموما دوره بهبود یافتن یک بیمار کرونایی حداکثر سه هفته است، شرکت بیمه سامان در بیمه‌نامه کرونا دوره پرداخت غرامت بستری به ازای هرروز بازماندن از کار را تا مدت یک ماه در نظر گرفته است. این می‌تواند اطمینان خاطری برای مبتلایان به بیماری کرونا باشد. غرامت قابل پرداخت به ازای هرروز بازماندن از کار برای دارندگان این بیمه‌نامه تا سقف روزانه ۳۰۰ هزار تومان است که مجموع این عدد در طول یک ماه بسیار قابل‌ملاحظه است.

با این روش، بیمه‌گذار در طول دوره درمان بیماری کرونا نگران از بین رفتن درآمد خود نخواهد بود و با اطمینان خاطر دوره بهبودی را طی خواهد کرد. بیمه سامان به‌عنوان حامی سلامت جامعه و مردم در شرایط کنونی بحران بیماری کرونا وظیفه خود دانسته است که با طراحی یک محصول مناسب و مقرون‌به‌صرفه، علاوه بر جبران خسارت مالی ناشی از این بیماری، بخشی از فشار روحی بر اطرافیان و خود بیمار را نیز کاهش دهد. خرید این بیمه‌نامه به‌صورت آنلاین یا مراجعه به نمایندگان شرکت امکان‌پذیر است. بیمه‌نامه پس از واریز حق بیمه در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند