به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، علی ارجمندی افزود: همچنین برنامه‌ریزی جهت مشارکت با سایر شرکت‌های معدنی و صنعتی استان کرمان جهت راه‌اندازی کارخانه لاستیک در استان کرمان از دیگر اقدامات مهم این شرکت در ۶ ماه نخست سال‌جاری است.

به گفته ارجمندی، افزایش ماشین‌آلات معدنی به منظور توسعه فعالیت‌های معدنی، توسعه فعالیت‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان، اجرای پروژه پیمان مدیریتی حمل اسید مجتمع مس سرچشمه، برنامه‌ریزی جهت خرید واگن باری و ایزوتانک به ارزش ۳۰هزار میلیارد ریال به‌صورت اجاره به شرط تملیک برای شرکت ناوصنعت و تامین منابع مالی برای بازارگردانی سهام شرکت در بازار سرمایه از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات مهم این شرکت در سال جهش تولید است. وی با بیان اینکه تامین منابع مالی برای پرداخت سود سهامداران زودتر از زمان قبلی اعلام شده، گفت: از ابتدای سال تاکنون از فرصت بازار سرمایه جهت شناسایی سود و متنوع کردن پرتفوی بورسی استفاده کرده‌ایم و به همین منظور پرتفوی بورسی با مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه تشکیل داده‌ایم. وی در ادامه به عملکرد مالی این شرکت در نیمه نخست امسال اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون سود عملیاتی حدود ۲هزار میلیارد ریال شناسایی کرده‌ و با این میزان سود طی دوره ۶ ماه نخست اهداف بودجه‌ای محقق شده است؛ پیش‌بینی شرکت این است که با توجه به شناسایی سود حاصل از بازار سرمایه و سود پروژه‌ها در نیمه دوم سال‌‌جاری حداقل ۵هزار میلیارد ریال سود عملیاتی برای سهامداران محقق شود.

ارجمندی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه به‌طور میانگین طی ۵ سال اخیر بیش از ۸۰ درصد  از سود خود را تقسیم کرده و این مساله باعث جذابیت سهم برای سهامداران است، گفت: تشکیل پرتفوی بورسی بهینه و سودده با مبلغ ۵هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه و درآمدزایی بالا از پروژه فلوتاسیون سرباره از مهم‌ترین مزیت‌های سرمایه‌گذاری برای سهامداران در این شرکت است.

وی درباره پروژه فلوتاسیون سرباره گفت: این طرح به‌صورت EPC توسط این شرکت در حال انجام است و تاکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۶ درصد پیشرفت مالی در بخش ریالی و ۵۸ درصد پیشرفت مالی در بخش ارزی داشته است.

ارجمندی همچنین با اشاره به ارزش ذاتی بالاتر از قیمت تابلوی سهم شرکت سرمایه‌گذاری در بورس گفت: در حال حاضر نسبت قیمت به ارزش ذاتی ۳۷ درصد است و با توجه به اینکه شرکت از ظرفیت رشد عالی برخوردار است، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت محسوب می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند