به گزارش روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، وی با اشاره به اینکه دو قرارداد شرکت ذوب‌آهن اصفهان حدود ۱۰۰ هزار تن ریل است که براساس پیش‌بینی‌ها در طول یک سال آینده تحویل می‌شود، افزود: شرکت ذوب‌آهن اصفهان یک قرارداد عمده با قرارگاه خاتم برای ساخت ریل زاهدان-چابهار و یک قرارداد هم با شرکت زیرساخت برای تامین ریل چند محور دارد که شامل محورهای سنندج، رشت، میانه و یزد است که در بازه زمانی یک ساله ذوب‌آهن اصفهان ریل مورد نیاز آنها را تامین می‌کند.

معاون بهره‌برداری ذوب آهن اصفهان با تاکید بر اینکه تولید متنوع ریل به نوع واگن بستگی دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی ذوب آهن اصفهان بر مبنای سفارشات ریل تولید می‌کند و در حال حاضر ۷هزار تن ریل تایید شده توسط بازرسان داریم که به دلیل اینکه امکان بارگیری ریل به مقصد محدود است به‌زودی تحویل مشتری می‌شود.

تولائیان در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای فروش ریل در بورس یا بازار برای سایر مصرف‌کننده‌ها دارید یا خیر؟ اظهار کرد: از آن جایی که استاندارد ملی ریل توسط ذوب‌آهن اصفهان دریافت شده، به دنبال آن هستیم آن را در بورس عرضه کنیم و شرکت‌هایی که برای معادن و... به ریل نیاز دارند، می‌توانند از این طریق ریل موردنیاز خود را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه در ۶ ماه گذشته یک نوع ریل ویژه معادن تولید کرده‌ایم، عنوان کرد: تاکنون ۵۰۰ تن از ریل تولیدی برای معادن به مشتری تحویل شده است و محصول آرک معدنی هم با سایز ۳۶ تا چند ماه آینده به بازار عرضه می‌شود.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به اینکه تولید تجهیزات دیگر ریلی نیز در دستورکار است، تشریح کرد: در خطوط راه‌آهن وقتی چند خط به‌هم برخورد می‌کند، شکل ریل تغییر می‌کند که سوزن ریل نام دارد که در مهر ماه تولید این محصول را داخلی‌سازی می‌کنیم که در شرایط کنونی ۲۵۰۰ تن سفارش داریم که اگر تولید شود می‌تواند نیاز کشور را تا یک سال آینده تامین کنیم.

تولائیان با بیان اینکه در حال حاضر تولید میلگردهای ۷۰ کروم ۲ برای استفاده در صنایع مس در ذوب‌آهن اصفهان از سر گرفته شده است، تصریح کرد: ماهانه ۱۰ هزار تن میلگردهای ۷۰ کروم ۲ به صنایع مسی تحویل داده می‌شود، این محصول جزو مواد اولیه صنعتی است که نسبت به محصولات ساختمانی ارزش‌افزوده بالاتری دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند