بنا بر این گزارش بخش‌های مختلف این خدمات که اغلب دارای زیرشاخه‌های متنوع و محصولات نوین بانکداری الکترونیک است، شامل «دریافت وجه»، «انتقال وجه»، «مدیریت چک‌ها»، «عملیات حساب»، «عملیات کارت»، «مدیریت تسهیلات و تعهدات»، «پرداخت‌های خاص»، «کیف پول»، «خدمات مالی»، «دریافت خدمات بیمه»، «پرداخت قبض»، «دریافت شارژ»، «خرید بسته اینترنتی»، «نیکوکاری»، «خدمات گردشگری» و مجموعه «سایر خدمات» مانند خدمات خودرویی، جست‌وجوی شعب، اخذ رسید تراکنش و ... است که از طریق چندین درگاه «شمس»، «اینترنت‌بانک»، «همراه‌بانک»، «صاپ»، «تلفن‌بانک»، «وب‌سایت»، «باجه الکترونیکی»، «خودپرداز»، «کیوسک» و «ریما» در دسترس قرار گرفته است. 

در برخی از بخش‌های این خدمات همچون «عملیات کارت»، حداقل ١٤ خدمت بانکداری الکترونیک به مشتری عرضه می‌شود. در بخش «مدیریت تسهیلات و تعهدات» مشتریان می‌توانند از پنج خدمت بانکداری غیرحضوری استفاده کنند.

 در بخش‌های «انتقال وجه»، «عملیات حساب» و «مدیریت چک‌ها» این تعداد به شش خدمت می‌رسد و در بخش «سایر خدمات» مشتریان بانک صادرات ایران می‌توانند حداقل از ١١ خدمت بانکداری الکترونیکی استفاده کنند. 

در این میان سه‌درگاه «همراه‌بانک» با ٣٣ خدمت، خودپرداز با ٢٧ نوع خدمت و اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران «صاپ» با ٢٥ نوع خدمت بانکی بیشترین امکان خدمات‌رسانی را در خارج از شعب فراهم کرده‌اند. 

در جدیدترین درگاه ارائه‌دهنده خدمات غیرحضوری بانک صادرات ایران «شمس» که به مناسبت آغاز شصت و نهمین سال فعالیت این بانک رونمایی شده مهم‌ترین خدمات بانکی در شعبه، به صورت غیرحضوری به مشتریان و متقاضیان ارائه می‌شود که شامل «افتتاح حساب»، «درخواست اینترنتی تعهدات»، «دریافت دسته‌چک»، «رفع سوء اثر چک برگشتی»، «خدمات پرداخت» و «صورت‌حساب اینترنتی» است که نقش مهمی در کاهش نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران ایفا خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند