سید صولت مرتضوی با اعلام این خبر در تشریح جزئیات آن اظهار کرد: به دنبال سفر اواخر سال گذشته رئیس بنیاد‌مستضعفان، به استان خراسان جنوبی و شهرستان درمیان و قرار گرفتن این شهرستان در لیست مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان، مصوباتی برای حل مشکلات مردم این شهرستان انجام شد که یکی از مصوبات این سفر، حل مشکل مردم این شهرستان برای دریافت اسناد منازلشان بود.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ادامه داد: در سفر رئیس بنیاد مستضعفان به خراسان جنوبی و شهرستان درمیان، با دستور صادر شده از سوی آقای فتاح، مقرر شد این مشکل به سرعت برطرف شود که با پیگیری‌های انجام شده، بخش عمده‌ای از مشکلات اسناد منازل مسکونی اهالی این شهرستان، حل‌وفصل شد.

 وی با اشاره به نحوه واگذای اسناد منازل مسکونی اهالی این شهرستان گفت: یکی از مشکلاتی که از سال‌ها قبل وجود داشت، واگذاری اسناد منازل مسکونی اهالی شهر اسدیه بود و با توجه به اینکه بخش اعظمی از اراضی این شهر متعلق به وابستگان پهلوی بود و پس از آن در تملک بنیاد مستضعفان قرار گرفته بود، از دهه ۸۰ واگذاری اسناد این منازل به ساکنان آنها طی سه مرحله آغاز شد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: به دنبال این تصمیم واگذاری سند بیش از ۵۰۰ منزل مسکونی کلید خورد که در جریان اجرای این تصمیم، موانعی وجود داشت که در سفر چند ماه گذشته رئیس بنیاد مستضعفان به این شهرستان، با طرح مشکلات، دستور تسریع در واگذاری‌ها صادر شد.

 وی ادامه داد: همچنین در سفر رئیس بنیاد مستضعفان به این شهرستان، مصوب شد لیست کاملی از اسناد زمین‌های متعلق به وابستگان پهلوی که هنوز اسنادشان به ساکنان این منطقه واگذار نشده، تهیه شود و سریعا مقدمات واگذاری این اسناد از سوی بنیاد مستضعفان انجام شود.

 به گفته رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان، علاوه بر این موارد، بیش از ۳۰۰ فقره اسناد منازل مسکونی ساکنان چهار روستای حجت‌آباد، طاغان، نازدشت و مختاران نیز به اهالی این چهار روستا واگذار شده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند