فرید فولادی با اشاره به تغییرات فضای کسب‌وکار متاثر از شیوع ویروس کرونا و نقش و اهمیت فناوری رایانش ابری در شرایط امروز کسب‌وکارها گفت: «شرایطی که اکنون همه کسب‌وکارها در سراسر جهان در آن قرار دارند، ایجاب می‌کند تا نسبت به گذشته بسیار چابک‌تر عمل کنند، به شکلی که بتوانند در زمان بسیار کوتاه، حتی در چند روز خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.» فولادی در ادامه به ویژگی‌های سازمان‌های چابک اشاره کرد و رایانش ابری را فناوری‌ای دانست که به کسب‌وکارها کمک می‌کند چابک‌تر عمل کنند. فولادی همچنین با اشاره به آمارهای جهانی از بازار رایانش ابری، روند استقبال کسب‌وکارها از رایانش ابری و نفوذ این فناوری در عرصه‌های مختلف فعالیت آنها را بیان کرد. به گفته فولادی براساس آمارهای جهانی تا یک‌سال آینده حدود ۵۰ درصد از بارکاری و اطلاعات شرکت‌های بزرگ به ابر عمومی منتقل می‌شوند. در سال ۲۰۲۴ حدود ۹۰ درصد از سازمان‌ها بخشی از فعالیت‌هایشان در بستر ابر انجام خواهد شد.

مدیرعامل همکاران سیستم به استراتژی همکاران سیستم برای عرضه همه محصولاتش در بستر ابر اشاره کرد که می‌تواند افزون‌بر کاهش هزینه‌های مشتریان، آسودگی بیشتری برای آنها فراهم کند. فولادی با تشریح استراتژی همکاران سیستم در زمینه رایانش ابری، تاکید کرد که همه محصولات همکاران سیستم برای همه بخش‌های بازار بر بستر ابر ارائه خواهند شد.

عزیزاللهی معاون توسعه بازار همکاران سیستم در ادامه رویداد، مزیت‌های رایانش ابری و دلایل انتخاب استراتژی همکاران سیستم با عنوان Cloud-First را شرح داد. او در ابتدا به مقایسه هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای خرید نرم‌افزار در مدل‌های on premise و ابری پرداخت و با بیان اینکه در سرویس‌های ابری نیازی به پرداخت هزینه‌های خرید سرور و صرف زمان برای نگهداشت آنها نیست، گفت: «با استفاده از رایانش ابری صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه‌های شرکت‌ها انجام می‌شود و مدیران IT می‌توانند به جای صرف زمان برای مدیریت زیرساخت‌ها، استراتژی‌های جدیدی برای عملکرد موثرتر سازمان‌ها طراحی کنند و نقش‌آفرینی متفاوتی داشته باشند.»

معاون توسعه بازار همکاران سیستم، با اعلام اینکه امروز راهکاران ابری بیش از ۸۰۰ مشتری از صنایع مختلف در بازار متوسط دارد، گفت: «قصد داریم راهکارهای مبتنی بر ابر را برای همه بخش‌های بازار ارائه کنیم. در حال حاضر ماژول‌های راهکاران روی راهکاران ابری هم ارائه می‌شود و توسعه مستمر این محصول از برنامه‌های اصلی همکاران سیستم است.» وی در ادامه به اضافه شدن نرم‌افزار SarvCRM به سبد محصول همکاران سیستم از سال گذشته اشاره کرد که با نرم‌افزارهای ابری راهکاران ابری یکپارچه است. وی همچنین از عرضه سپیدار همکاران سیستم در بستر ابر در سال آینده خبر داد و اعلام کرد با توجه به استراتژی همکاران سیستم، در حال برنامه‌ریزی برای عرضه سایر محصولات از جمله نرم‌افزارهای بخش عمومی و دولت بر بستر ابر هستیم.»

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند