شرکت بیمه سامان سال‌ها است محصولی را طراحی و به بازار عرضه کرده است که به وسیله آن علاوه بر اینکه پس از بازنشستگی/ بازخریدی منابع قابل توجهی به صورت یکجا یا مستمری در اختیار افراد قرار می‌گیرد، کارفرما نیز نسبت به پرداخت سنوات بازنشستگی کارکنان اطمینان‌خاطر خواهد داشت.

شیما آرا، معاونت فنی بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان با بیان این مطلب گفت: این طرح که از آن با عنوان بیمه بازنشستگی تکمیلی یا بیمه سنوات بازنشستگی یاد می‌شود، دوران بازنشستگی که با کاهش شدید درآمد رو‌به‌رو است را به یکی از پردرآمدترین دوران زندگی تبدیل خواهد کرد.

وی افزود: طبیعی است که در دوران بازنشستگی علاوه بر کاهش درآمد، هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد و تامین مالی در این دوران همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های کارکنان بوده و هست. طرح بیمه سنوات بازنشستگی بیمه سامان مزایای مناسبی را بابت دوران اشتغال و پس از آن در اختیار کارفرمایان و کارکنان قرار می‌دهد.

معاون فنی بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان با بیان اینکه در این طرح، کارفرما می‌تواند سالانه معادل یک ماه حقوق سال کارکنان را بابت حق سنوات به شرکت بیمه پرداخت کند، افزود: در ازای آن بیمه‌گر متعهد می‌شود سنوات پرسنل را همواره براساس آخرین حقوق، محاسبه و در صورت بازنشستگی یا منفک شدن کارکنان به هر دلیل، به کارفرما پرداخت کند.

آرا خاطرنشان کرد: علاوه بر تعهد تامین اصل سنوات، بیمه گر متعهد است با سرمایه‌گذاری مطلوب منابع حاصل از سنوات، سود مشارکت مازاد بر اصل سنوات را نیز به حساب ذخایر سنوات هر ساله محاسبه و آن را در حساب کارفرما منظور کند.

معاونت فنی بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان با اشاره به اینکه منابع اصل سنوات و سود مازاد حاصل از سرمایه‌گذاری در اختیار کارفرماست، ادامه داد: کارفرما در صورت تمایل می‌تواند از این منابع طی سال‌های بیمه‌ای، با نرخ بهره مناسب وام نیز دریافت کند.

به گفته وی، در این طرح علاوه بر اطمینان خاطر کارفرما از تضمین اصل سنوات و احتساب سود مازاد بر آن، کارکنان نیز طی دوره بیمه‌ای از پوشش خطر فوت معادل ۱۸ برابر حق سنوات سالانه برخوردارند، در حالی که بابت آن وجهی مازاد بر سنوات سالانه پرداخت نمی‌کند.

او ادامه داد: به این ترتیب طی دوران اشتغال و درآمدزایی سرپرست خانواده، در صورت فقدان ایشان، خانواده متوفی از تامین مالی برخوردار است و در کنار آن کارکنان می‌توانند پوشش‌های تکمیلی حادثه و امراض خاص را نیز در صورت تمایل خریداری کنند.

معاونت فنی بیمه‌های زندگی شرکت بیمه سامان با بیان اینکه براساس این طرح، با رسیدن افراد به سن بازنشستگی، به واسطه دوراندیشی کارفرما برای هر یک از آنها علاوه بر اصل سنوات، سود مازاد مطلوبی نیز تجمیع شده است که در صورت طولانی بودن دوران خدمت، مبلغ آن می‌تواند حتی از اصل سنوات نیز بیشتر باشد، تاکید کرد: این مبلغ در اختیار کارفرماست و می‌تواند مازاد بر سنوات را نیز به کارکنان پرداخت کند.

وی افزود: به این ترتیب و در زمان بازنشستگی، کارکنان می‌توانند مبلغ را به صورت یک جا دریافت کنند یا مشمول دریافت مستمری از محل سرمایه سنوات خود شوند. این مبلغ در کنار حقوق بازنشستگی کمک قابل توجهی بابت رفع دغدغه مالی دوران کهنسالی بازنشستگان است.

آرا با اشاره به اینکه علاوه بر مزایای فوق امکان ارائه پوشش‌های تکمیلی دیگر مانند پوشش فوت در اثر حادثه تا ۵۴ برابر حق مشارکت پرداختی، پوشش نقص عضو براثر حادثه تا ۹ برابر حق بیمه حادثه و هزینه‌های امراض خاص مانند سرطان، سکته قلبی و مغزی، پیوند اعضای اصلی و ... نیز در این طرح قابل ارائه است، گفت: در واقع یکی از مزایای مهم بیمه سنوات بیمه سامان، امکان برنامه ریزی متناسب با شرایط کاری کارکنان است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند