با رشد سود خالص بیمه ملت در بهار امسال، سود سهامداران بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده این شرکت از ۷۵ ریال در بهار پارسال با رشدی ۱۹۵ درصدی به رقم ۲۲۱ ریال رسیده است. بررسی‌های انجام شده، همچنین نشان می‌دهد که حق‌بیمه صادره بیمه ملت در سه ماهه ابتدایی امسال با رشدی ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال از رقم یک‌هزار و ۸۱۸ میلیارد و ۹۴۷ میلیون ریال به رقم ۲هزار و ۱۲۱ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال رسیده است. همچنین شرکت بیمه ملت با مدیرعاملی اسماعیل دلفراز، موفق شده تا درآمد حق‌بیمه خود را از رقم یک‌هزار و ۳۲۸ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریال در بهار پارسال با ۸۰ درصد افزایش به رقم ۲هزار و ۳۹۵ میلیارد و ۷۹۹ میلیون ریال برساند.

نکته قابل‌تامل در کارنامه فصل بهار امسال شرکت بیمه ملت این‌ است که درآمد حق‌بیمه سهم نگهداری این شرکت با رشدی 56 درصدی نسبت به بهار پارسال از یک‌هزار و 50 میلیارد و 230 میلیون ریال به رقمی معادل یک‌هزار و 637 میلیارد و 833 میلیون ریال رسیده است.

این گزارش نشان می‌دهد که شرکت بیمه ملت در پایان سال گذشته 13هزار و 894 میلیارد و 754 میلیون ریال بیمه صادر کرده و درآمد این شرکت از محل حق بیمه‌های صادره بیش از 11 هزار و 74 میلیارد و 814 میلیون ریال برآورد شده و از کل حق‌بیمه تولید شده در سال گذشته بیش از  8 هزار و 963 میلیارد و 725 میلیون ریال را نزد خود نگه ‌داشته است. این شرکت در سال گذشته بالغ بر 7 هزار و 385 میلیارد و 619 میلیون ریال و در بهار امسال هم برابر با یک‌هزار و 367 میلیارد و 462 میلیون ریال خسارت به بیمه‌گزاران خسارت‌دیده پرداخت کرده است. شرکت بیمه ملت در حالی در پایان سال گذشته 897 میلیارد و 872 میلیون ریال سود خالص داشته که تنها در بهار امسال موفق شده به سودی بالغ بر 628 میلیارد و 584میلیون ریالی دست یابد. افزون بر اینکه سود خالص هر سهم بیمه ملت در پایان سال گذشته 315ریال بوده و در بهار امسال به ازای هر سهم 221 ریال سود شناسایی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند