سیدحمید موسوی، شهردار این منطقه در دیدار با اعضای هیات‌مدیره انجمن متخصصان گردشگری ایران و رئیس اداره گردشگری شهرستان شمیرانات ضمن بررسی و تبادل‌نظر در خصوص زمینه‌های همکاری صنعت گردشگری در شمال تهران به تشریح صنعت گردشگری به عنوان یک سیستم و نظام هدفمند پرداخت و اظهار کرد: در این سیستم همه  ارکان آن باید ضمن آگاهی از وظایف و تکالیف خود، فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را به خوبی انجام دهند و اقدامات، تک‌بعدی و جزیره‌ای نباشد تا به محصول اصلی که جذب گردشگر است دست پیدا کنیم.

موسوی، حضور فعال و مستمر مردم در صنعت گردشگری را یک ضرورت انکارناپذیر دانست و تصریح کرد: در هر فعالیت و موضوعی که مردم حضور داشته و دارند، موفقیت در آن عرصه بیشتر بوده است به همین منظور باید برای مردم مزیت و صرفه اقتصادی ایجاد شود تا فعالانه وارد این صنعت شوند. شهردار منطقه یک فضاهای اکولوژیکی طبیعی، وجود اماکن مذهبی، تفرجگاه‌ها، کاخ موزه‌ها، خانه موزه‌ها، بوستان‌های فرامنطقه‌‌ای، مراکز تجاری سنتی و مدرن، باغ سفارتخانه‌ها و ... را به عنوان پتانسیل و ظرفیت‌های متنوع گردشگری در شمال تهران بر شمرد که در طول هفته و به‌خصوص روزهای پایانی هفته جاذب تعداد کثیری از شهروندان است. موسوی با اشاره به مراکز درمانی و توریسم سلامت در منطقه افزود: شمیرانات با تولید محصولاتی چون سبزه‌های کوهی و دارویی، عسل و ... در بخش جذب توریست سلامت می‌تواند بسیار موفق عمل کند و 14 بیمارستان و مرکز درمانی در منطقه یک فعالیت می‌کنند که برخی از آنها  مانند مرکز سلول‌های بنیادی محصولات درمانی خاصی را به متقاضیان عرضه می‌کند. 

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری ضمن ایجاد اشتغال باعث رونق کسب‌وکار در همه زمینه‌ها می‌شود آمادگی شهرداری منطقه یک را برای همکاری اعلام کرد.

در این جلسه، امام، عضو هیات‌مدیره انجمن متخصصان گردشگری ایران با اشاره به اینکه گردشگری یک صنعت درآمدزا است، اظهار کرد: گردشگری چهارمین رکن اقتصاد بعد از صنعت کشاورزی و خدمات به شمار می‌آید و باید برای ارتقای این صنعت شهروندان را جذب کرد که اولین اقدام، اطلاع‌رسانی و آموزش است. وی تصریح کرد: در اولین اقدام باید با همکاری شهرداری سمینار یا آموزش‌های مجازی برای اصناف، ادارات، مسوولان حوزه‌ها و ... برگزار کنیم تا همگی با ارتقای سطح آگاهی و دانش‌شان در زمینه گردشگری از یک سیاست‌گذاری منطقه‌ای مشخصی که منجر به توسعه این صنعت می‌شود تبعیت کنند و منطقه یک با انعقاد یک تفاهم‌نامه به عنوان منطقه پیشگام اولین قدم را برخواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند