به گزارش روابط عمومی فولاد خوزستان، رئیس تعمیرات توزین  شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: توزین‌های کامیون‌کش و‌ ریلی به دلیل اینکه در مبادی ورودی و خروجی شرکت فولاد خوزستان وظیفه اندازه‌گیری مواد ورودی به شرکت شامل سنگ آهن، قراضه، فرومنگنز، فروسیلیس، کک، دولومیت و توزین محصولات خروجی شامل اسلب، بلوم و بیلت را بر عهده دارند؛ کوچک‌ترین خطای وزنی در مقادیر قرائت شده خسارات جبران‌ناپذیری چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ کسب رضایت و از دست دادن مشتری خواهد داشت.

وحیدی‌کیا در ادامه خاطرنشان کرد: این واحد دارای ۱۶ توزین کامیون‌کش فعال و‌ ۳ عدد توزین ریلی است که وزن‌کشی مواد ورودی و خروجی شرکت فولاد خوزستان را انجام می‌دهند. برای کنترل دقیق توزین‌ها، روزانه یک دستگاه کامیون تست به وزن ۴۱ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم تمامی توزین‌های کامیون‌کش را کنترل کرده که در صورت بروز اختلاف بیش از ۲۰ کیلوگرم، تیم تعمیرات توزین با سرعت برای رفع اشکال آن اقدام می‌کنند.

رئیس تعمیرات توزین  شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: یکی از دلایلی که در سال ۹۸ بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن صادرات شمش فولاد داشته‌ایم و هیچ‌گونه شکایت وزنی نداشتیم، به دلیل همین دقت‌نظر است. وحیدی‌کیا در ادامه گفت: واحد حسابرسی صنعتی شرکت، برای ورود اطلاعات مورد نیاز از گردش مواد شرکت، در این‌باره پایش‌های مربوط بالانس مواد شرکت را به طور منظم انجام و کنترل می‌کند. وی خاطرنشان کرد: وظیفه دیگر این واحد بررسی و پیش‌بینی توسعه سیستم‌های توزین در قالب پروژه‌های توزین است که تمامی مراحل تنظیم شرح مناقصه، امتیاز‌بندی پیمانکاران، نظارت هنگام اجرای پروژه و در نهایت تحویل به بهره‌بردار برعهده توزین مرکزی است. شرکت فولاد خوزستان از ۱۰ سال پیش اقدام به خرید، نصب و راه‌اندازی ۲ دستگاه توزین استاتیک در خطوط C۲ و C۴ حمل‌ونقل صنعتی برای اندازه‌گیری وزن محصولات شرکت فولاد خوزستان کرده است. رئیس تعمیرات توزین  شرکت فولاد خوزستان افزود: با توجه به اینکه این دستگاه‌ها به دست متخصصان ایرانی طراحی، نصب و راه‌اندازی شده و مشابه بومی نداشته، شرکت فولاد خوزستان با دیدگاه حمایت از تولید داخلی و بومی‌سازی، اولین شرکتی بوده که بعد از بررسی‌های کارشناسانه و فنی، اقدام به خرید دو دستگاه توزین‌های ریلی استاتیک بومی کرده که خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شکایتی بابت خطای وزنی از سوی مشتریان گزارش نشده است. در زمینه ساخت کارت‌های الکترونیکی و نشان‌دهنده‌های توزین‌های نوار نقاله‌ای نیز، گام‌هایی رو به جلو از سال گذشته برداشته شده است  که امیدواریم تا چند ماه دیگر در این خصوص نیز به نتایج خوبی برسیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند