این کارخانه در حوزه تولید کمپاد و گرانول با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم و به صورت سالانه ۱۰ هزار تن انواع محصولات شیمیایی با تامین مواد اولیه داخلی و خارجی برای ارائه به بازار هدف داخلی و خارجی تولید و صادر می‌کند. همچنین با استفاده از پسماندهای پتروشیمی‌در راستای صادرات کالا به میزان ۶۵ میلیون دلار ارز وارد کشور می‌شود.

این شرکت در حوزه تولید وکس و پلی‌اتیلن با اعتباری بالغ بر 169 میلیارد و 425 میلیون ریال به صورت سالانه 

5 هزار و 300 تن با تامین مواد اولیه داخلی این نوع مواد شیمیایی را برای بازار داخلی تولید می‌کند و ارزش ماشین‌آلات این بخش کارخانه بالغ بر 11 میلیارد و 50 میلیون ریال است.

همچنین در بخش دیگری از این کارخانه پروژه تولید نایلون و نایلکس با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه 5 هزار تن امروز به بهره‌برداری رسید که در این بخش برای 20 نفر به صورت مستقیم و 60 نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شد. همچنین ماشین‌آلات خریداری شده با اعتباری به ارزش 60 میلیارد ریال بوده که این حوزه طی  6 ماه، 108 میلیون دلار برای کشور ارزآوری می‌کند.

کارخانه تولیدات پلیمری این شرکت در بخش بازیافت ضایعات پتروشیمی‌– کلوخه بالغ بر 20 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده که با خرید ماشین‌آلات به ارزش 10میلیارد ریال به صورت سالانه بیش از 2 تن ظرفیت تولید را دارد؛ در این بخش نیز برای 10 نفر به طور مستقیم و 30 نفر غیر مستقیم شغل ایجاد شده است؛ از مواد تولید شده در این کارخانه می‌توان به دستگاه بسته‌بندی خودرو تولید چسب و بیشتر صنایع‌مادر اشاره کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند