سید محمود موسوی با اشاره به برنامه‌ریزی هوشمندانه به منظور رعایت حداکثری توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به پروتکل‌های بهداشتی افزود: پروتکل‌های بهداشتی نمایشگاه بین‌المللی شیراز بالاتر از استاندارد رایج در کشور است؛ پروتکل تدوین‌شده در شیراز با رعایت تمام موازین مد نظر ستاد کرونای استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سطح بالای ایمنی بهداشتی قرار دارد و حتی نمایشگاه تهران و سایر استان‌ها نیز همین پروتکل را به عنوان الگو در نظر گرفته و اجرایی کرده‌اند.

موسوی با اشاره به اینکه پروتکل طراحی‌شده در شیراز با موافقت ستاد کرونا، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت و با سختگیری شدید تدوین شده است، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اولین نمایشگاه تخصصی سال‌جاری در شیراز با موضوع صنعت کشاورزی باعث شد تا نام شیراز به‌عنوان یکی از بهترین نمایشگاه‌ها در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطرح شود و سایر استان‌ها نیز از پروتکل ما استفاده کنند.

وی درخصوص تمهیدات پیش‌بینی شده در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد: در هرنمایشگاه تنها از ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت سالن‌ها برای رعایت هرچه بهتر فاصله‌گذاری اجتماعی استفاده می‌شود و غرفه‌ها به جای حضور در دو سالن در سه سالن تفکیک می‌شوند. وی در ادامه یادآور شد: فاصله راهروها از ۲ متر استاندارد به ۴ متر تغییر کرده و غرفه‌داران با فاصله‌های مشخص به صورت پراکنده قرار دارند. در هر سالن روشویی و دستشویی مجهز به مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده تعبیه شده و به هر غرفه بسته رایگان ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح داده می‌شود.

موسوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از جمله گندزدایی سالن‌ها، محیط و سرویس‌های بهداشتی پیش از باز شدن و پس از تعطیلی هر‌روزه، خاطرنشان کرد: غرفه‌ای برای تامین و تحویل ماسک به بازدیدکنندگان و مراجعان در نظر گرفته شده است و از ورود افراد بدون ماسک به سالن‌ها، جلوگیری می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند