حنظله فندرسکی، معاون مالی و منابع انسانی گروه سرمایه‌گذاری مسکن  در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» در خصوص دلایل رشد ١٣۵٧ درصدی سود «ثمسکن» گفت: شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن سود حسابرسی نشده ۶ ‌ماهه خود را با رشد ۱۳۵۷ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل با مبلغ ۱۱۲۰ میلیارد ریال در کدال منتشر کرد.

بخش قابل‌توجه این سود از محل فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت محقق شده است که به نظر می‌رسد با توجه به افزایش قیمت قابل‌توجه سهام شرکت‌ها، این روند تداوم داشته باشد.

وی گفت: این موضوع در حالی است که به‌طور معمول عمده سود «ثمسکن» از محل سود تقسیمی شرکت‌های تابعه و در سه ‌ماه پایانی سال محقق می‌شود. به همین دلیل می‌توان گفت علاوه بر روند صعودی ذکر شده، سود حاصل از سود تقسیمی شرکت‌های تابعه در پایان سال مالی به مجموعه سود شرکت اضافه خواهد شد.

معاون مالی و منابع انسانی گروه سرمایه‌گذاری مسکن در مورد برنامه‌های این مجموعه در ادامه سال نیز افزود: این شرکت در گزارش تفسیری ۶ ‌ماهه خود، برنامه‌ای با هدف انتشار اوراق اجاره و خرید دین را ارائه کرد که می‌توان با جذب منابع آنها به سرمایه‌گذاری مجدد اقدام کرد.

فندرسکی در ادامه از حضور این هلدینگ بزرگ صنعت ساختمان در ترکیب موسسان بورس املاک خبر داد و تاکید کرد: شرکت برنامه‌ خود را برای واگذاری سهام و دارایی در شرکت‌های وابسته مهر مینای کیش و طرح ساختمان پارسا ارائه کرده است که می‌تواند سود خوبی برای ثمسکن به همراه داشته باشد و پیش‌بینی می‌شود عملکرد شرکت در پایان سال با رشد قابل‌توجهی همراه باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند