شرکت بیمه دی در سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۸ با رشد سودآوری همراه بوده و عملکرد مالی این شرکت در سال گذشته منجر به تحقق سود خالص ۴/ ۴۷۴ میلیارد ریالی (معادل ۱۷۹۰ ریال به ازای هر سهم) شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۳۵ درصدی را نشان می‌دهد و در نهایت با تصویب مجمع به ازای هر سهم ۹۰۰ ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.

سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌‌ای شرکت با افزایش ۳۳۱ درصدی نسبت به سال قبل از ۱/ ۱۸۳ به ۵/ ۱۰۲ میلیارد ریال رسیده است که از این لحاظ می‌توان شرکت بیمه دی را جزو موفق‌ترین شرکت‌های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد. همچنین به اذعان نماینده بیمه مرکزی جمهوری‌اسلامی ایران، بیمه دی یکی از معدود شرکت‌های برتر صنعت است که در هیچ رشته ای کسری ذخایر نداشته و تاییدیه کفایت ذخایر خود را از بیمه مرکزی دریافت کرده است. بیمه دی از لحاظ عملیات بیمه‌گری سودآور بوده است که این مهم نیز در دنیا به ندرت اتفاق می‌افتد و از این لحاظ شرکت بیمه دی جزو سرآمدان صنعت به حساب می‌آید.

همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه‌گذاری‌های شرکت اشاره کرد؛ به‌طوری که سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم ۶۱۸ میلیارد ریال در سال ۹۷ به رقم ۸۳۳ میلیارد ریال در سال ۹۸ رسیده است که این موضوع بیانگر رشد ۳۵ درصدی سود سرمایه‌گذاری‌‌ها است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند