مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام اشتغال‌زایی را از دیگر برنامه‌های امسال منطقه عنوان کرد و گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، با توسعه فاز ۴ در سال جاری، ۲ هزار شغل جدید و تا پنج سال آینده ۱۰ هزار اشتغال‌زایی در این منطقه ایجاد می‌شود. فاز چهارم به عنوان بزرگ‌ترین فاز منطقه ویژه اقتصادی پیام با ۱۶۵ هکتار مساحت در هفت پهنه در حال آماده‌سازی است که سه پهنه آماده واگذاری به شرکت‌ها است. 

ثناگومطلق ایجاد تسهیلات لازم برای حضور شرکت و برندهای مطرح در فاز چهارم منطقه ویژه اقتصادی پیام را از برنامه‌های مهم در دست اقدام دانست و خاطرنشان کرد:  راه‌اندازی نخستین شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور، استقرار دیتا سنترهای بزرگ‌ترین اپراتور کشور، راه‌اندازی نمایشگاه دائمی‌ در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این فاز است.

پروازهای مسافری فرودگاه بین‌المللی پیام در داخل کشور به مقصدهای اهواز، مشهد مقدس و کیش فعال شده است. با راه‌اندازی ظرفیت‌های فرودگاهی پیام در بخش مسافری، نه تنها می‌تواند به استان البرز بلکه به دیگر استان‌های کشور از جمله قزوین، زنجان و تهران خدمات‌رسانی کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند