وی با اشاره به اینکه در مورد ماشین‌آلات کشاورزی، هدف از خرید بیمه‌نامه، بیشتر دریافت کارت سوخت و شماره‌گذاری وسیله نقلیه است، اظهار کرد: عدم اطلاع مالکان و دارندگان این گروه از وسایل نقلیه از طرح‌های بیمه‌ای نیز مزید بر علت شده است.

مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه تجارت نو در ادامه به واکاوی دلایل عدم استقبال موتورسیکلت‌سواران از بیمه‌نامه شخص ثالث پرداخت و گفت: اغلب راکبان موتور سیکلت شغل ثابتی ندارند و از سوی دیگر با وضعیت اقتصادی حاکم بر این قشر از جامعه، پرداخت میانگین مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به عنوان حق بیمه به صورت یکجا یا حتی خرید قسطی طبق آیین‌نامه ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث با حداقل ۵۰ درصد نقد برای آنها مقدور نیست.

وی ادامه داد: از طرفی معمولا شبکه فروش شرکت‌های بیمه بابت مابقی مبلغ حق بیمه نیز به عنوان تضمین بازپرداخت اقساط درخواست چک صیادی می‌کنند که اغلب این افراد امکان ارائه آن ‌را ندارند. آقابراری با اشاره به اینکه طرح ملی بخشودگی جرایم شامل بیمه‌نامه‌هایی است که به صورت یکساله صادر می‌شوند و بیمه‌نامه‌های کوتاه‌مدت را در برنمی‌گیرد، افزود: هرچند از نظر فنی و تئوری، این یک طرح کارشناسانه و اصولی است، اما با نگاهی به آمار بیمه‌نامه‌های صادره برای این گروه‌های خودرویی در سنوات گذشته به این نتیجه می‌رسیم که بیشترین درخواست برای خرید بیمه‌نامه‌های کوتاه‌مدت است.

به گفته وی از دلایل نخریدن بیمه‌نامه شخص ثالث توسط دارندگان ماشین‌آلات کشاورزی، نوع دیدگاه دارندگان این گروه از وسایل نقلیه است که ادعا می‌کنند کارکرد ماشین‌آلات کشاورزی، فصلی است، بنابراین در فصولی که این ماشین‌آلات فعالیت ندارند، قطعا ریسکی هم متوجه آن نیست و به همین دلیل، لزومی ‌به خرید بیمه‌نامه یکساله نمی‌بینند.

مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه تجارت نو تاکید کرد: اگر طرح بخشودگی جرایم دیرکرد در زمان اجرا شامل تمامی‌ بیمه‌نامه‌های صادره اعم از کوتاه‌مدت و یکساله شود، شاهد استقبال بیشتر دارندگان موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی فاقد بیمه‌نامه از خرید بیمه‌نامه شخص ثالث خواهیم بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند