مازیار شفیعی، سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای شرکت بیمه آرمان، اطلاعات تکمیلی درباره پوشش بیمه‌های بدنه و ماشین‌آلات شناورها، مسوولیت مالک شناور، مسوولیت در قبال آلودگی محیط‌زیست ناشی از سوخت شناور، پ وشش مسوولیت در قبال برداشت لاشه شناور مغروقه و سایر پوشش‌ها حسب درخواست بیمه‌گذاران و بررسی شرایط توسط بیمه‌گر توضیحات تکمیلی ارائه کرد.

وی درخصوص پوشش بیمه‌های بدنه و ماشین‌آلات شناورها تحت کلوزهای موسسه بیمه‌گران لندن، خسارت و صدمات وارده به بدنه شناور و ماشین‌آلات نصب شده روی آنها از قبیل جرثقیل و… شرایط تحت پوشش قرار دادن آنها را اعلام کرد و افزود: کلوز ۲۸۰ (شامل پوشش خسارات جزئی و کلی شناور، هزینه نجات شناور، زیان همگانی و سه چهارم مسوولیت ناشی از تصادم با سایر شناورها)، کلوز ۲۸۴ (شامل پوشش خسارت کلی شناور، هزینه نجات شناور، زیان همگانی و  سه چهارم مسوولیت ناشی از تصادم با سایر شناورها)، کلوز ۲۸۹ (شامل پوشش خسارت کلی و هزینه نجات شناور) از جمله این شرایط است.

شفیعی در ادامه به پوشش مسوولیت مالک شناور در قبال خدمه و مسافران اشاره کرد و افزود: پوشش مسوولیت در قبال آلودگی محیط‌زیست ناشی از سوخت شناور طبق موضوع کنوانسیون مسوولیت مدنی در قبال آلودگی ناشی از نفت سوخت کشتی‌ها است که مصوب سال ۲۰۰۱ میلادی اجباری برای شناورهای باظرفیت ناخالص هزار تن و بالاتر است.

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما همچنین پوشش مسوولیت در قبال برداشت لاشه شناور مغروقه را مورد بعدی این پوشش بیمه‌ای برشمرد که براساس موضوع ماده ۱۲ کنوانسیون خارج‌سازی مغروقه موسوم به کنوانسیون نایروبی بوده که برای شناورهای با ظرفیت ناخالص ۳۰۰ تن و بالاتر اجباری است.

وی همچنین درخصوص سایر پوشش‌های بیمه‌های اعلام کرد برحسب درخواست بیمه‌گذاران و بررسی شرایط توسط بیمه‌گر این خدمات بیمه‌ای نیز قابل ارائه خواهد بود.

شفیعی با اعلام اینکه شرکت بیمه آرمان در حال حاضر ظرفیت بالقوه مناسبی برای جذب پرتفوی بیمه‌های شناورها به صورت تخصصی دارد، افزود: همچنین با توجه به اجباری بودن پوشش بیمه‌ای به منظور اخذ مجوز خروج شناورها در بنادر مختلف، این مهم فرصت مناسبی برای توسعه پرتفوی بیمه شناورها است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند