کسب رتبه یک توانگری در این سال‌ها در حالی اتفاق افتاده که پرتفوی شرکت هم رشد زیادی داشته و فروش شرکت افزایش ‌یافته است و در این شرایط حفظ توانگری بالای شرکت کار بزرگی بوده است. مهدی مهدوی گفت: بیمه سرمد در میان ۳۱ شرکت بیمه‌ای، ازنظر توانگری در رتبه هشتم قرار دارد که طبق محاسبات انجام‌شده، امسال نیز خواهیم توانست رتبه خوبی را در میان شرکت‌های بیمه‌ای در این بخش به دست آوریم. مدیرعامل سرمد درباره میزان حق بیمه تولیدی شرکت در سال ۹۸ هم گفت: در حق بیمه تولیدی، بیمه سرمد رشد ۶۸ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است که سرمد را در رتبه هفدهم در بین شرکت‌های بیمه قرار می‌دهد.

مهدوی به این نکته هم اشاره‌کرده که این رشد، باعث شده سهم بیمه سرمد در بازار بیمه کشور به ۶/ ۱ درصد برسد، در حالی ‌که افق شرکت برای سال ۹۸ کسب سهم ۴/ ۱ درصدی از بازار بوده است. مدیرعامل سرمد در ادامه به نسبت ضریب خسارت پرداختی بیمه سرمد اشاره کرد و گفت: سهم بیمه سرمد از خسارت پرداختی در بازار ۰۸/ ۱ درصد است که ازاین‌جهت، رابطه معناداری بین سهم حق بیمه و سهم خسارت پرداختی وجود دارد. ترکیب پرتفوی سرمد نکته دیگری بود که مهدوی به آن اشاره کرد. او گفت: در صنعت بیمه سهم حق بیمه ثالث، حدود ۳۷ درصد است که این سهم در بیمه سرمد تنها ۱۰ درصد است. پایین بودن سهم حق بیمه ثالث در پرتفوی بیمه سرمد می‌تواند باعث کاهش نگرانی‌ها در بین سهامداران شود. سهم بیمه‌های آتش‌سوزی سهم در صنعت هم ۴ درصد است و این سهم در بیمه سرمد به ۹ درصد رسیده است. سهم در بیمه‌های زندگی هم در بیمه سرمد به ۱۷درصد رسیده درحالی‌که این میزان در صنعت ۱۵درصد است. مهدوی در مورد رشد سهام شرکت در سال ۹۸ هم گفت: این رشد در مقایسه با مدت مشابه ۳۴۰ درصد بوده و بازدهی سرمایه‌گذاری‌های شرکت هم ۲۵۹ درصد بوده که این میزان در بازار تنها ۱۸۶ درصد بوده است.

مهدوی در ادامه به خدمات نوین بیمه سرمد برای مشتریان هم اشاره کرد و راه‌اندازی مرکز تماس ۱۵۱۶ و سامانه ارزیابی پروژه‌های بیمه‌ای را از موفقیت‌های بزرگ سرمد در سال گذشته دانست. مدیرعامل بیمه سرمد گفت: برای سال ۱۳۹۹ هم ‌قدم‌های جدیدی برداشته خواهد شد که از آن جمله می‌توان به انتقال سهام از بازار پایه به بازار فرابورس اشاره کرد. مقدمات این انتقال انجام ‌شده است و در سال‌جاری این اتفاق رخ خواهد داد. سرمایه شرکت نیز از ۲ هزار و ۱۰۰میلیارد ریال به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و همچنین گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه به ۴ هزار میلیارد ریال نیز تهیه خواهد شد که در مجمع فوق‌العاده به سمع سهامداران خواهد رسید.

در ادامه مجمع عمومی سالانه بیمه سرمد مجتبی کاتب رئیس هیات مدیره درباره دستاوردهای بزرگ سرمد در سال گذشته گفت: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود. در حق بیمه تولیدی، شرکت در صنعت بیمه رتبه هفدهم را داشت که امسال قطعا این رتبه ارتقا خواهد یافت. کاتب افزود: در بین ۳۲ شرکت بیمه‌ای، بیمه سرمد در سرانه سودآوری در سال ۹۷، رتبه هشتم و در سود خالص رتبه نهم را داشته است. رئیس هیات مدیره سرمد درباره توسعه خدمات و شعب شرکت در سطح کشور هم گفت: شعب بیمه سرمد در دو سال گذشته از ۱۸ شعبه به ۴۰ شعبه افزایش ‌یافته است. همچنین بیمه سرمد در سال ۹۵ حدود چهار ساختمان داشت که این تعداد هم‌اکنون به ۱۸ ساختمان افزایش‌ یافته است که تاثیر مهمی در افزایش سرمایه شرکت دارد. کاتب در مورد سرانه سودآوری شرکت بیمه سرمد هم گفت: سرانه سودآوری به ازای هر نفر از پرسنل شرکت بیمه سرمد همواره از متوسط صنعت و شرکت‌های بیمه غیردولتی بالاتر بوده که این امر با توجه به رشد تعداد پرسنل شرکت، بیانگر بازدهی مناسب شرکت است. سرانه سودآوری شرکت در سال گذشته، ۱۴۰۲ میلیون ریال بوده که این میزان بر اساس آخرین آمار در صنعت بیمه ۷۲۴ میلیون ریال بوده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند