محمد رضایی در نشست کاری مدیران کل استانی بیمه ایران که با حضور معاونان، مدیران کل مستقل ستادی و مدیران کل استان‌ها در تهران برگزار شد، با تشریح عملکرد بیمه ایران در سال گذشته و دورنمای آن در سال‌جاری افزود: در سال ۹۸ میانگین رشد حق بیمه در بیمه ایران معادل ۳۴ درصد و در بخش پرداخت خسارت نیز معادل میانگین صنعت بیمه و همان ۱۸ درصد بود.

مدیرعامل بیمه ایران، مدیریت مؤثر نقدینگی، کسب بازده بالا از سرمایه‌گذاری، ارتقای سهم رشته‌های زندگی، اصلاح پرتفوی و مدیریت مؤثر ریسک را از الزامات وضع جاری صنعت بیمه بر الگوی تجاری بیمه ایران دانست و تصریح کرد: مدل مفهومی بهینه‌سازی الگوی تجاری بیمه ایران طراحی و ترسیم و مسیر آینده شرکت در این زمینه روشن شده است.

 وی افزود: در همین زمینه، رفع موانع در حوزه شرکتی با پیش‌بینی ۱۲ راهکار اساسی و رفع موانع در حوزه حاکمیتی با ۶ راهکار پیش‌بینی و کسب توانگری سطح یک برای سال‌جاری هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به اینکه اقدامات کلان راهبردی بیمه ایران در سال ۹۸ منجر به کسب مجوز افزایش سرمایه شرکت به ۱۱هزار میلیارد تومان شده گفت: تسویه خسارت سیلاب استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، افتتاح مجتمع تخصصی بیمه‌های زندگی و استقرار پایانه‌های خسارت در مراکز استان‌ها، استقرار سامانه درگاه الکترونیکی و استقرار سیستم جامع مالی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اقدامات شرکت در سال قبل بود.

رضایی اضافه کرد: نخستین شعبه تمام دیجیتال بیمه ایران به زودی راه‌اندازی خواهد شد و احداث پایانه‌های پرداخت خسارت در تمامی مراکز استان‌ها و شهرستان‌های بزرگ به صورت گسترده‌تر پیگیری و اجرا خواهد شد.

وی با استناد به جدیدترین ارقام و آمار، شاخص‌های عملیات بیمه‌گری، عملیات سرمایه‌گذاری و عملکرد شرکت‌های تابع بیمه ایران را مطلوب دانست و اظهار کرد: عملیات بیمه‌گری در دو ماه نخست امسال رشد ۲۵ درصدی در حق ‌بیمه‌های صادر شده نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. همچنین عملیات سرمایه‌گذاری بیمه ایران در ۳ ماه امسال بازدهی بیش از ۱۱۵ درصدی داشته است.

مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه بیمه ایران تنها از محل سرمایه‌گذاری بورسی خود توانسته بیش از سرمایه‌اش در سال ۹۸ بازدهی داشته باشد و بقای بلندمدت خود را تضمین کند، افزود: تقویت سرمایه‌گذاری بورسی بیمه ایران منجر به کسب بازده ۱۴۵ درصدی برای شرکت شده است. رضایی همچنین از تایید افزایش سرمایه بیمه ایران‌ معین خبر داد و گفت: این شرکت مهم وابسته به بیمه ایران به زودی وارد فرابورس خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند