ذخیره این معدن در عمق ۱۰ تا ۳۰ متری از سطح و با شیب رو به جنوب و ضخامت ۳ تا ۷ متری قرار دارد؛ در حال حاضر این معدن به صورت روباز در حال استخراج است و در سال‌های گذشته همواره به عنوان بهترین معدن قیر طبیعی کشور از نظر روش مهندسی و فنی و کیفیت معدن‌کاری انتخاب شده است.

این معدن جزو معدن سرمک است که مواد معدنی آن پس از استخراج، برای فرآوری به کارخانه‌ای در بخش بیستون کرمانشاه که دارای امکانات فرآوری برای قیر طبیعی است، برده می‌شود.

حسین حسینقلی، مدیرعامل شرکت معادن سرمک در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» اظهار کرد: طی سال‌های گذشته در شرکت معادن سرمک با استفاده از  به‌روزترین فناوری‌های روز دنیا، قیر طبیعی از معدن گراوه قصرشیرین استخراج و در کارخانه «فرآوری و تولید پودر میکرونیزه بیستون کرمانشاه» فرآوری می‌‌شود. این واحد فرآوری قیر طبیعی به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده واحدهای قیر و ایزوگام در کشور و همچنین صادرکننده این محصول شناخته می‌شود.

حسینقلی در ادامه با اشاره به خط تولید این واحد فرآوری عنوان کرد: هم‌اکنون این شرکت با سه خط تولید در حال فعالیت است که پودرهای قیر معدنی، بنتونیت‌، کربنات کلسیم، باریت، آهک هیدراته و هماتیت میکرونیزه را بر اساس نیاز مشتریان تولید می‌کند که البته بخشی از مواد فرآوری شده از قیر طبیعی نیز صادر می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند