فرهاد بابازاده، مدیرعامل سرونو در این‌باره می‌گوید: «از زمانی که کار روی SarvCRM را در سال ۱۳۹۱ آغاز کردیم، چشم‌انداز این شرکت ایجاد نسل جدیدی از نرم‌افزار برای کمک به پیشبرد کسب‌وکارهای کارآمد و به‌روز بود. در این مسیر، پیوستن به شرکت‌های زیرمجموعه همکاران سیستم اتفاقی بزرگ برای ایجاد تحول در کسب‌و‌کارهای مشتریان است.»

بابازاده معتقد است: این شراکت تجاری، رسالت کمک به مشتریان را برای موفقیت در کسب‌و‌کارشان شتاب می‌بخشد. ترکیب قابلیت‌های سرونو با دانش و تجربه همکاران سیستم ارزشی متمایز برای مشتریان خلق می‌کند.

به گفته مدیرعامل سرونو از مهم‌ترین خروجی‌های این همکاری می‌توان به ایجاد یکپارچگی با کمترین خطا و با اطمینان بالا در سناریوهای مختلف بین دو نرم‌افزار CRM و ERP اشاره کرد. این موضوع موجب می‌شود فرآیندهای بیشتری از مشتریان مانند فروش، خدمات پس از فروش یا پرداخت یکپارچه‌شده و درنهایت مشتریان ارزش بالاتری را از تلفیق اطلاعات دو نرم‌افزار دریافت کنند. متن زیر ماحصل گفت‌و‌گوی ما با فرهاد بابا زاده مدیرعامل سرونو است.

وی درخصوص برنامه‌های این شرکت گفت: سرونو در ادامه مسیر روبه‌رشد خود و با اتکا به تخصص و تجربه همکاران سیستم، قصد دارد قابلیت‌های بیشتری را با هدف کمک بیشتر به کسب‌وکارها در نرم‌افزار CRM سرو (SarvCRM) ایجاد کند. این امکانات شامل مدیریت ارتباط با نمایندگان (شرکای تجاری یا عاملین) و خدمات پس از فروش است.

بابازاده افزود: ارتباط بسیاری از کسب‌و‌کارها با مشتریان از طریق شبکه فروش یا نمایندگی است. این نمایندگان فروش یا خدمات به‌عنوان شریک استراتژیک رابطه با مشتریان را تسهیل کرده و موجب افزایش فروش و ارائه خدمات سریع‌تر و بهینه‌تر به مشتریان می‌شوند. البته با توجه به نقش بسیار مهم آنها در عملکرد خوب شرکت در جذب، نگهداری و ارتقا نماینده می‌تواند شرکت را از رقبا متمایز کند و عملکرد نادرست اثرات منفی به همراه خواهد داشت.

مدیریت مناسب نمایندگان نیازمند یک سیستم اطلاعاتی است که همه‌ اطلاعات مرتبط با آنها مانند اطلاعات اولیه در مرحله جذب، سفارش‌ها، خدمات ارائه‌شده، رضایت مشتریان و ... را یکپارچه کرده و با ارائه‌ گزارش‌های تحلیلی به مدیران کسب‌و‌کار کمک کند تا استراتژی‌های مناسب به‌کارگیرند.

به‌وسیله‌ این امکان، کسب‌و‌کارها می‌توانند کاندیداهای نمایندگی واجد شرایط را ارزیابی و جذب کنند. پس از آموزش به آنها مجوز فعالیت صادر کنند، فعالیت‌ها و خروجی‌های فروش آنان را رصد کنند و اقدامات لازم را برای افزایش منافع مشترک انجام دهند. همچنین برای تشویق نمایندگانی که عملکرد بهتری دارند، کسب‌و‌کارها می‌توانند براساس عملکرد هر نماینده آنان را ارزیابی و رتبه‌بندی کنند.

وی درباره  خدمات پس از فروش سرونو گفت: صنایع مختلف مانند لوازم‌خانگی، خودرو، کسب‌وکارهای دیجیتال یا تاسیسات ساختمانی نیازهای متنوع و گسترده‌ای دارند. در مواردی که این خدمات در رابطه با دستگاه‌های فروخته‌شده ارائه می‌شود، نیازمند ارتباط بسیار عمیق با نرم‌افزار ERP است. برای نمونه، شرکت ارائه‌کننده محصولات و خدمات باید یک قطعه را از زمان تولید تا تعمیرات رصد کند یا نمایندگان خدمات پس از فروش در سراسر کشور را مدیریت کند.

سرونو در راستای ماموریت خود و همچنین باهدف پوشش نیازهای کسب‌و‌کارهای این حوزه قصد دارد ماژول خدمات پس از فروش را در SarvCRM توسعه دهد. این راهکار به شرکت‌ها در وفادارسازی و افزایش رضایت مشتریان کمک می‌کند.

بابازاده گفت: از مهم‌ترین امکانات این ماژول، می‌توان به ثبت و مدیریت خدمات درخواستی مشتریان، پرتال مشتریان، ارتباط با نمایندگان خدمات پس از فروش، ارتباط با انبار قطعات و داغی‌ها، تعمیرات و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده، مدیریت تعمیرات و مدیریت گارانتی و وارانتی اشاره کرد.

در کنار دو اولویت اصلی سرونو یعنی مدیریت نمایندگان و مدیریت خدمات پس از فروش، SarvCRM باهدف ارزش‌آفرینی بیشتر برای مشتریان خود برنامه‌های دیگری ازجمله یکپارچگی با نرم‌افزارهای دیگر (با پیوستن سرونو به این شرکت‌ها، انتظار می‌رود تا SarvCRM با دیگر محصولات همکاران سیستم مانند نرم‌افزار اتوماسیون اداری و هوشمندی تجاری یکپارچه شود)، ارائه راهکارهای تخصصی صنایع (تنوع نیازهای صنایع مختلف در حوزه مدیریت ارتباط با مشتریان ایجاب می‌کند تا راهکار تخصصی برای یک صنعت خاص ایجاد شود)، پوشش نیازهای شرکت‌ها در اندازه‌های مختلف (توسعه و متناسب‌سازی بسته‌های نرم‌افزاری و خدماتی SarvCRM به شکلی انجام خواهد شد که شرکت‌های مختلف در بازارهای بزرگ، کوچک و متوسط بتوانند از قابلیت‌های نرم‌افزار با هزینه‌ای متناسب با نیازهایشان برخوردار شوند)، بهبود تجربه کاربری (تجربه کاربری (UX) یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک نرم‌افزار CRM است. وجود امکانات متنوع در CRM اهمیت زیادی دارد؛ اما اگر کاربران مجبور باشند برای استفاده از آن زمان و انرژی زیادی صرف کنند، ممکن است سازمان به خروجی‌های مورد انتظار خود دست پیدا نکند. در ادامه مسیر گذشته، بر پایه نظرات مشتریان، تجربه کار با SarvCRM به شکل مستمر بهبود خواهد یافت. یکپارچگی با دیگر ابزارهای آنلاین (امروزه میزان استفاده از ابزارهای دیجیتال در حال افزایش است. کسب‌وکارها ناچارند همگام با مشتریان خود، در این مسیر حرکت کنند. سرونو باهدف کمک به شرکت‌ها برای عرضه‌ محصولات و خدمات خود در بستری یکپارچه؛ SarvCRM را با دیگر ابزارهای آنلاین مانند فروشگاه‌های اینترنتی، چت آنلاین، ابزارهای بازاریابی ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی یکپارچه خواهد کرد.)

وی در پاسخ به این سوال که هدف نهایی از اجرای این برنامه‌ها چیست گفت: رقابت در بازار ایران در سال‌های اخیر افزایش ‌یافته است. شرکت‌ها نیز با درک این موضوع و با هدف رشد پایدار در تلاش هستند کارآیی عملیاتی خود را افزایش دهند. همچنین با اطلاع از اینکه CRM چیست و چه کمک‌هایی به آنها می‌کند؛ با استفاده از آن تلاش می‌کنند ارتباط عمیق‌تری با مشتریان برقرار کنند. سرونو، در راستای ماموریت خود و به‌عنوان شریک استراتژیک کسب‌و‌کارها، امکانات و خدمات خود را متناسب با توسعه شرکت‌ها و بر پایه بهترین تجربیات بین‌المللی توسعه خواهد داد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند