مدیرعامل این شرکت تولیدی سازنده نسل جدید دیوارهای غیرباربر با فناوری  Plastedil سوئیس تاکید می‌کند: مهم‌ترین شاخص و مزیت دیوارهای وال اسپید در کشور زلزله‌خیزی مانند ایران وزن کم دیوارها و به‌تبع آن وال پست‌های فراوان هنگام زلزله است که موجب جلوگیری از ریزش دیوار می‌شود.

فاطمه حسن‌پور که نقش دیوارهای پیش‌ساخته را در صنعتی‌سازی بسیار مهم و کاربردی ارزیابی می‌کند، افزود: شرکت ابنیه مقاوم آریا در دهه 80 همزمان با اوج گرفتن روند نوین ساخت‌وساز در کشور شکل گرفت. از همان ابتدا، شرکت ابنیه مقاوم آریا با بومی‌سازی فناوری‌های نوین، بنای کار خود را برپایه تولید مصالح ساختمانی جدید گذاشت.

این فعال صنعتی با بیان اینکه دیوارهای سبک جدید به نام درایو‌وال، جزو سبک‌ترین دیوارها در ایران با وزن 5/ 4 کیلوگرم بر مترمربع است، اظهار کرد: این دیوار با بالاترین سرعت نصب‌شده به‌گونه‌ای که موجب می‌شود تا با یک استادکار و شاگرد در طول یک روز، 100 مترمربع از دیوارهای پیرامونی و بیرونی ساخته ‌شود؛ درحالی‌که این زمان برای اجرای دیوارهای سنتی 10 روز است.

وی ادامه داد: علت تولید این محصول این است که با توجه به تجربیات به‌دست‌آمده از مصالح سنتی و دیوارهای نوین از قبیل سیستم‌های  lsf، قالب تونلی و سازه‌های بتنی به این نتیجه رسیدیم که دیوارهای وال اسپید به‌عنوان یکی از سیستم‌های ساخت‌وساز خشک با بهره‌وری از آخرین فناوری روز اروپا بهترین گزینه برای ساخت‌وساز مدرن در ایران است. وی افزود: یکی دیگر از مزایای استفاده از این دیوارها، کاهش هزینه‌های ساخت‌وساز و افزایش بنای مفید ساختمان‌ها است. به گفته حسن‌پور حداقل عرض دیوارهای وال اسپید از 8 سانتی‌متر شروع می‌شود که با پوشش نهایی به 10 سانتی‌متر می‌رسد درحالی‌که حداقل ضخامت در دیوارهای سنتی 15 سانتی‌متر است که با پوشش نهایی به 20 سانتی‌متر هم می‌رسد. در نتیجه میزان فضای مفید دیوارهای سنتی بسیار کمتر از دیوارهای وال اسپید است. وی افزود: از سوی دیگر چون قدرت نصب و اجرای دیوارهای وال اسپید بسیار بالاست درنتیجه هزینه‌های ساخت نیز کاهش می‌یابد و این امر بر پایین آمدن قیمت نهایی مسکن نیز بسیار موثر است. این کارآفرین جوان با اشاره به اینکه دیوارهای وال اسپید در کارخانه ساخته و برای نصب به محل ارسال می‌شود، تصریح کرد: ساخت این دیوارها در کارخانه با روش‌های نوین فناوری، امتیاز دیگری نیز برای این دیوارها محسوب می‌شود، چراکه میزان پرت انرژی و مصالح را از بین می‌برد. مدیرعامل شرکت ابنیه مقاوم آریا با اشاره به ظرفیت تولید سالانه 760 هزار مترمربع دیوارهای وال‌اسپید گفت: یکی دیگر از مزایای دیوارهای وال اسپید برخورداری این دیوارها از عایق‌های صوتی و حرارتی سازگار با شرایط آب و هوایی مختلف ایران است که از مصرف بی‌رویه انرژی جلوگیری می‌کند. وی ادامه داد: همچنین سرعت اجرای دیوارها مزیت برگشت سریع سرمایه و افزایش عرضه مسکن در قبال تقاضای بازار مسکن را به مزیت‌های دیوار وال اسپید اضافه کرده است.

به گفته این بانوی صنعتگر، سال گذشته میزان قابل توجهی دیوار وال‌اسپید توسط شرکت ابنیه مقاوم آریا به بازار عرضه و فروخته شد و این در حالی بود که این شرکت تولیدی مسوولیت تامین دیوار وال‌اسپید یکی از پروژه‌های بزرگ ساختمانی در گرجستان را نیز بر عهده داشت. وی افزود: در حال حاضر برای ورود به بازارهای بیشتر بر بازار عراق، ترکیه و سوریه متمرکز شده‌ایم.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند