در این زمینه شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس هواپیمایی امارات اعلام کرد از ماه فوریه، همه‌چیز به‌سرعت تغییر کرد و درحالی‌که ویروس کرونا جهان را درمی‌نوردید، تعداد سفرهای بین‌المللی نیز به‌شدت افت کرد. رئیس این شرکت پیش‌بینی کرد که تقاضا برای سفرهای بین‌المللی حداقل تا 18 ماه دیگر نیز به سطح عادی قبل از کرونا باز نمی‌گردد.

وی افزود: در 11 ماهه مالی طی سال‌ 2019 و اوایل سال 2020، هواپیمایی امارات عملکرد بی‌نظیری از خود نشان داد و ما توانستیم حتی به فراتر از اهداف تجاری خود دست ‌یابیم. با این‌حال از اواسط ماه فوریه و با آغاز شیوع جهانی و سریع ویروس کووید-19، همه‌چیز به‌سرعت برای ما تغییر کرد، چراکه تعداد سفرهای بین‌المللی به‌طور ناگهانی و شدیدی افت کرد. این کاهش تقاضا برای سفرهای بین‌المللی درنتیجه اعمال محدودیت برای مسافران و بسته شدن مرزهای هوایی بسیاری از کشورها توسط دولت‌ها ایجاد شد.

آل مکتوم معتقد است سفرهای بین‌المللی حداقل برای 18 ماه دیگر نیز نخواهند توانست به سطح پیش از کرونا برسند و هشدار داد که ویروس کووید-19 تاثیری اساسی بر عملکرد این شرکت در سال جاری خواهد داشت.

رئیس هواپیمایی امارات گفت: ما همچنان به انجام اقدامات سرسختانه برای کاهش هزینه‌های جاری و عملیاتی خود و برداشتن دیگر گام‌های ضروری دیگر ادامه می‌دهیم تا از کسب‌وکار خود محافظت کنیم و در همین حال نیز ازسرگیری فعالیت‌های تجاری را در دست بررسی داریم. انتظار داریم حداقل 18 ماه برای بازگشت تقاضای سفرهای بین‌المللی به سطوح پیش از کرونا زمان لازم است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند