بیمه البرز که با نماد البرز و سرمایه ۴ هزار میلیارد ریالی در بازار سرمایه کشور فعال است، از ابتدای امسال تا ۳۱ فروردین ماه، ۱.۴۶۳ میلیارد و ۶۷ میلیون ریال حق بیمه شامل قبولی اتکایی تولید کرده و درمقابل ۴۲۹ میلیارد و ۳۲۲ میلیون ریال نیز به بیمه‌گذاران خسارت پرداخت کرده است.

آمارها نشان می‌دهند، در بخش حق بیمه تولیدی، رشته ثالث با تولید 456 میلیارد و 797 میلیون ریال معادل 31 درصد کل حق بیمه‌های تولیدی در جایگاه نخست قرار گرفته است و رشته‌های درمان با 18 درصد حق بیمه‌ها معادل 265 میلیارد و 554 میلیون ریال و رشته آتش‌سوزی با 15درصد حق بیمه‌ها معادل 213 میلیارد و 626 میلیون ریال، در رتبه‌های دوم و سوم بالاترین حق بیمه‌ها در کل سبد پرتفوی البرز قرار گرفته‌اند.

در همین حال، بیمه البرز در رشته درمان بیشترین خسارت را در یک ماهه پرداخت کرده و خسارت پرداختی در این رشته 49 درصد کل خسارت‌ها معادل 210 میلیارد و 674 میلیون ریال اعلام شده است. سهم رشته ثالث اجباری در کل خسارت‌های پرداختی در فروردین‌ 99 هم 21 درصد و معادل 88 میلیارد و 242 میلیون ریال برآورد شده است. در عین حال، رشته بدنه اتومبیل هم با 12 درصد خسارت‌های پرداختی معادل 49 میلیارد و 820 میلیون ریال، سومین رشته دارای بیشترین خسارت در نخستین ماه سال‌جاری بیمه البرز بوده است. این گزارش حاکی است، البرز در بخش رشته‌های زندگی اندوخته‌دار و غیراندوخته‌دار هم در یک ماهه در مجموع، 87 میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده و حدود 40 میلیارد ریال نیز به بیمه‌گذاران، خسارت پرداخت کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند