این در حالی است که ویژگی‌های مهم بانک از جمله بالا بودن ارزش ذاتی(NAV) سهم، قدمت، دوام و گستردگی شعب بانک، زمینه این افزایش را فراهم کرده است. فاضلی در مورد احتمال تاثیر‌پذیری «وبصادر» از افزایش شدید تقاضا در شرایط فعلی بازار تاکید کرد: سخنان مطرح شده اخیر در زمینه حبابی بودن برخی سهم‌ها در بازار سرمایه در خصوص بانک صادرات و سهم‌هایی از این جنس، مصداق ندارد و تردید ندارم که سهام بانک صادرات ایران متناسب با این موج پیش نمی‌رود. در واقع افزایش نرخ «وبصادر» به شرایط خود بانک مربوط است. گواه این ادعا روند رو به بهبود عملکرد بانک و تبدیل زیان هر سهم در صورت‌های مالی تا سال ١٣٩٧ به میزان ١٦٩ ریال به سود طی سال ٩٨ است به گونه‌ای که در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شش ماهه و ٩ ماهه سال ٩٨ به سه ریال و پنج ریال سود رسیده‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال با سود بیشتری به مجمع خواهیم رفت و این روند پیام خوبی برای سهامداران است. مدیر مالی بانک صادرات گفت: بر اساس تجربیات اینجانب، در حوزه حسابداری و حسابرسی و تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی، به نظر می‌رسد وضعیت بانک صادرات ایران در پایان سال ٩٩ به مراتب بهتر از سایر شرکت‌های موجود در بازار سرمایه خواهد بود و از رتبه قابل قبولی در بین ١٠ شرکت برتر برخوردار خواهد شد.

وی روند افزایشی قیمت سهم را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: حفظ سرمایه سهامداران برای ما اهمیت دارد. از این رو به صورت معنی‌دار و سیستماتیک مراقب سهم بانک هستیم تا هیجانات بازار و هجوم توده‌وار به این سهم و سهامدارانش آسیب نزند.فاضلی خاطرنشان کرد: به همین منظور از امکانات بالقوه بانک از‌جمله شبکه مویرگی آن استفاده می‌کنیم.به گفته وی بانک صادرات شبکه گسترده‌ای است به نحوی که اگر بخواهد اقدامی در حوزه خدمات بانکی در کشور رقم بزند، ظرف چند دقیقه در سطح کشور قابل اجرا است و این گونه گستردگی در دنیا در هر صنعتی به عنوان یک مزیت شناخته می‌شود و بانکداری نیز از این مزیت مستثنا نیست.فاضلی تاکید کرد: با سیاست‌ها و استراتژی‌های مدیریت بانک و با استفاده از امکانات فوق به عنوان یکی از ابزارهای موجود، شرایط برای سودآوری ریشه‌ای و معنی‌دار از طریق افزایش منابع و مصارف برای بانک صادرات در آینده‌ای نه چندان دور قابل دسترس و دست‌یافتنی است.

فاضلی افزود: تا زمانی که زیان‌انباشته داشته باشیم، سودی تقسیم نخواهیم کرد. وی تاکید کرد: زیان انباشته بانک ماندنی نیست، البته به سرعت هم قابل حذف نیست در عین حال شیب رشد با یک روند منطقی تداوم خواهد یافت و روند فعالیت جاری بانک، کاهش آتی آن را تایید می‌کند. فاضلی اطمینان داد در سال ٩٩ به طور ١٠٠درصد شاهد کاهش بخش‌هایی از زیان انباشته در این بانک  خواهیم بود. وی در خصوص دریافت بخش دیگری از مطالبات این بانک از شرکت‌های دولتی و اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب اسناد تسویه خزانه نیز گفت: در سال ٩٨ با وجود برخی محدودیت‌ها مبالغی از این مطالبات تسویه شد و انتظار می‌رود در سال ٩٩ با تمهیداتی که در حوزه بانکداری معاونت شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی در نظر گرفته شده تسویه مطالبات بانک‌ها از شرکت‌های مذکور در قالب اسناد تسویه با مطالبات بانک مرکزی از بانک‌ها، به صورت قابل توجهی صورت پذیرد. فاضلی همچنین از آماده‌شدن صورت‌های مالی شرکت اصلی و تلفیقی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا، حسابرسان موفق به حضور در تعداد زیادی از شرکت‌های بورسی نشده‌اند و ممکن است روند حسابرسی برخی شرکت‌ها با تاخیر همراه شود که البته با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته، شرایط مطلوب برای دسترسی حسابرسان در بانک فراهم شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند