متاسفانه تعدادی از همکاران شبکه بانکی پس از دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا، دار فانی را وداع گفتند و تعداد بیشتری نیز توانستند آن را شکست دهند.بانک ملی ایران تلاش کرد از همان ابتدا اقدامات تهاجمی همه‌جانبه‌ای را برای شکست دادن این ویروس منحوس پیاده‌سازی کند. تهیه و ارسال اقلام بهداشتی از قبیل مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش، لغو جلسات و همایش‌ها، حداقل کردن ساعات کار، استفاده از کمترین تعداد همکاران، تعطیلی فعالیت‌های غیر ضروری،  ضدعفونی کردن واحدها، حداکثرسازی عملیات بانکی غیرحضوری به ویژه در حوزه «خودگردان»، تشویق مردم به استفاده از خدمات بانکی اینترنتی، تقویت سامانه‌های بام و بله و ...، تنها بخشی از این اقدامات بود.

این ویروس اگر چه زیان‌هایی را بر ما تحمیل کرد، اما دستاوردهایی هم داشت. رویداد اخیر نشان داد که تمرکز بانک ملی ایران بر توسعه خدمات بانکداری دیجیتال و اینترنتی و تکمیل ابزارهای بانکداری غیرحضوری طی سال‌های اخیر تا چه اندازه درست و بجا بوده است.اگر خودگردان، نشان پرداخت، بام و بله نبودند، حجم تراکنش‌های انجام‌شده در این بسترها بدون شک به شعب هدایت می‌شد و می‌توانست فاجعه‌ای بزرگ در دوره شیوع ویروس کرونا را رقم بزند.بانک ملی ایران باز هم در تلاش است با ارائه خدماتی تازه، شعب را به درون خانه و محل کار مشتریان ببرد تا میزان مراجعه مشتریان به واحدهای بانک، حداقلی شود. کاهش تبادل اسکناس، کاهش تردد و کاهش انتقال انواع بیماری‌ها، تنها بخشی از مزایای توسعه بانکداری غیرحضوری است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به آسیب‌دیدگان از این بیماری و آرزوی علو درجات برای درگذشتگان، به همه اعضای کادر درمان که به بیماران کرونایی رسیدگی کردند، همکاران فعال در شعب، همکارانی که در شعب کشیک فعالیت کردند و کسانی که شبکه و زیرساخت‌های بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران طی روزهای شیوع ویروس کرونا را پایدار نگه داشتند، خسته نباشید می‌گویم و از خدای متعال برای همه زحمتکشان نظام بانکی توفیق روزافزون طلب می‌کنم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند