بنابراین به لحاظ رعایت پروتکل مزبور این شرکت قصد دارد مجمع سالانه خود را به طور آنلاین و به واسطه امکانات و ظرفیت‌های فضای مجازی برگزار کند. از این طریق گزارش هیات مدیره و گزارش حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه ۹۸ به استماع سهامداران حقیقی و حقوقی خواهد رسید. در شرایط فعلی و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹ سازمان بورس طی نامه‌ای به تاریخ ۲۶ اسفند ماه ۹۸ مقرر کرده است تا اطلاع ثانوی برگزاری مجامع شرکت‌ها تنها در شرایطی با حضور حداکثر ۱۵ نفر از سهامداران تشکیل شود.

از این رو شرکت غدیر با فراهم ساختن زیر ساخت مناسب تحت وب  از طریق سایت شرکت این جلسه را روز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه برگزار و در خصوص دستورات جلسه مجمع تصمیم‌گیری خواهد کرد. در همین حال به پرسش‌های سهامداران نیز پاسخ خواهد داد که برای محقق شدن این امر سهامداران می‌توانند پیش از برگزاری مجمع سوالات خود را به شرکت ارسال کنند. سرمایه‌گذاری غدیر برای سال مالی یادشده در حالی به مجمع می‌رود که به ازای هر سهم معادل 542 ریال سود شناسایی کرده است. این رقم با 262 ریال به ازای هر سهم نسبت به سود سال 97 (معادل 280 ریال ) رشد نشان می‌دهد.

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در سال 1370 با نام اولیه شرکت سرمایه‌گذاری بانک صادرات (سهامی خاص) و با مالکیت بانک صادرات  ایران با سرمایه اولیه 10 میلیارد ریال تاسیس شد. این شرکت در سال 1374 به سهامی عام تبدیل شده و درست 28 سال پس از افتتاح بورس اوراق بهادار تهران  در همان سال 74 در بازار سهام پذیرفته شد. پس از انتقال سهام 124 شرکت از بانک صادرات ایران به این شرکت در سال 1375 به منظور اصلاح ساختار مالی، نام شرکت به سرمایه‌گذاری غدیر تغییر یافت. با انتقال مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری غدیر از بانک صادرات ایران به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال 1387، رشد سودآوری و ارزش دارایی‌های شرکت شتاب گرفت به‌طوری‌که در حال حاضر این شرکت با سرمایه‌ای معادل 72 هزار میلیارد ریال به بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری چند رشته‌ای بورس تبدیل شده است. هم‌اکنون زمینه‌های سرمایه‌گذاری شرکت صنعت‌های نفت، گاز و پتروشیمی، برق و انرژی، صنایع معدنی، حمل و نقل ، سیمان، ساختمان، تجاری و مالی و همچنین فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب 7 هلدینگ است. این شرکت طی ربع قرن اخیر روزهای سبز و قرمز رنگی را بر تابلوی بورس به خود دیده است است.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند