همچنین مایل هستیم در صورت موافقت ایمیدرو با ایجاد واحدهای کنسانتره و گندله‌سازی در سنگان مشارکت داشته باشیم. ناصر تقی‌زاده با اشاره به نقش واحدهای معدنی و صنعتی در ثروت‌آفرینی کشور گفت: کویر مرکزی ایران سرشار از کانی‌های فلزی و غیر‌فلزی است که سرمایه‌های الهی این منطقه و ایران اسلامی‌محسوب می‌شوند و وظیفه ما به عنوان متولیان صنعتی کشور بهره‌برداری مطلوب از این ذخایر، با هدف ایجاد ارزش افزوده است. وی افزود: بنابر این عزم خود را جزم کرده‌ایم تا در سال جهش تولید و عینیت‌بخشی به این شعار، توان خود را برای توسعه فعالیت‌ها، گسترده‌تر از پیش معطوف داریم.  مدیرعامل چادرملو با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه منطقه گفت: ما بر خود تکلیف می‌دانیم تا علاوه بر کمک به چرخش اقتصادی کشور با رونق بخشی به تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان مستعد، آینده‌ای روشن برای آنها ترسیم کنیم. تقی‌زاده به طرح‌های توسعه چادرملو اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها شامل گندله‌سازی شماره ۲ با ظرفیت ۵ میلیون تن، ادامه ساخت واحد ذوب و ریخته‌گری فولاد شاهرود با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن، ادامه ساخت واحد ذوب و ریخته‌گری فولاد سرمد ابرکوه با ظرفیت۶۵۰ هزارتن، راه‌اندازی خط تولیدکلاف فولادی سرمد ابرکوه با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن، افزایش ظرفیت تولید واحد ذوب و ریخته‌گری شمش فولادی، آهن و فولاد ارفع به میزان ۲۰۰ هزار تن هستند. همچنین از دیگر طرح‌های این شرکت افزایش ظرفیت تولید واحد (احیای مستقیم) آهن و فولاد ارفع به میزان ۲۵۰ هزارتن، تداوم عملیات اجرایی طرح شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج‌فارس، تداوم اکتشاف و بهره‌برداری از معدن D۱۹ و شروع عملیات اجرایی آن و احداث کارخانه فروسیلیکو منگنز با ظرفیت۵۰ هزار تن هستند که جملگی در دستور کار قرار دارند. 

مدیر عامل چادرملو در خصوص برنامه‌های این شرکت در زمینه مسوولیت اجتماعی و توجه به معیشت و زندگی کارکنان و شهروندان ساکن منطقه (شهرستان اردکان) نیز افزود: مراحل ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی صنایع فولاد اردکان (شهید حاج قاسم سلیمانی) را که در زمینی به وسعت ۴۳ هکتار و با زیر بنای ۳۰ هزار متر مربع با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری اولیه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریالی در حال ساخت است، به سرعت به پایان خواهیم برد تا علاوه بر استفاده کارگران شرکت، سایر خانواده‌های اردکانی نیز از امکانات این مجتمع که دارای سالن چند منظوره ورزشی با گنجایش ۶ هزار نفر، استخر سرپوشیده با امکانات جانبی، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت یک هزار نفر، سالن‌های پذیرایی با گنجایش بیش از یک هزار نفر و محوطه‌سازی و فضاهای تفریحی است، بهره‌مند شوند.

وی همچنین اعلام کرد که چادرملو آمادگی دارد در صورت تامین زمین مناسب در منطقه مسکونی شهر با مشارکت کارکنان فاقد مسکن شاغل در مجتمع صنعتی اردکان از طریق تاسیس شرکت تعاونی، ده‌ها واحد مسکونی احداث کند. ناصر تقی‌زاده با یاد آوری اقدامات گسترده چادرملو در جهت مقابله با همه‌گیر شدن ویروس کرونا در مجتمع‌های معدنی و صنعتی و نقاط مختلف شهرستان اردکان گفت: در این مدت به تمامی‌ کارگران و کارکنان اعم از شرکتی و پیمانکاری علاوه بر حقوق و مزایا،کمک هزینه معیشتی نیز پرداخت می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند