با توجه به طرح هماهنگ انجمن صنفی صنعت سیمان پیش‌بینی می‌شود که افزایش نرخ فروش سیمان در سال جاری از مهم‌ترین اتفاقات این شرکت باشد که بر این اساس برآورد «سرود» این است که میانگین نرخ فروش سیمان در سال ۹۹ با رشد ۲۷ درصدی همراه باشد. همچنین دامنه سود شرکت از مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال تا ۶۵۰ میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود.

شرکت با مدیریت تولید و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بنا دارد که در سال جاری از پاداش برنامه‌ریزی و مشارکت در طرح  پاسخگویی بار تابستانی شرکت توانیر نیز استفاده کند.

نیاز به سیمان برای بازسازی مناطق سیل‌زده و تعامل مثبت ایران با کشورهای CIS، چشم‌انداز سال ۹۹ این شرکت را نسبت به سال ۹۸ مثبت‌تر کرده است. مدیریت شرکت در نظر دارد که تولید و فروش شرکت را طوری برآورد کند که موجودی کلینکر را تا سقف ۱۶۵ هزار تن با تولید دو ماهه شرکت ثابت نگه دارد. اتمام بازسازی و راه‌اندازی آسانسور دپارتمان پخت خط یک که برآوردی در حدود ۱۰ هزار میلیون ریال هزینه دارد از مهم‌ترین پروژه‌های شرکت در سال ۹۹ است.

با توجه به اینکه حاشیه سود شرکت نتیجه فروش خالص و بهای تمام شده کالای فروش رفته است، بنابراین بهبود میزان کمی و کیفی آن در عملکرد شرکت موثر است؛ سیمان شاهرود برای تحقق حاشیه سود مطلوب برای افزایش مبالغ فروش و حذف تخفیف‌ها را در دستور جدی کار خود قرار داده است. براین اساس «سرود» در نظر دارد که تسهیلات کمتری را طی سال‌جاری دریافت کرده و حتی‌الامکان نیز تسهیلات گذشته خود را تسویه کند. همچنین شرکت پیش‌بینی کرده که هزینه‌های یاد شده در حدود ۱۹ میلیارد ریال نسبت به سال ۹۸ کاهش داشته باشد.  اعمال مدیریت بر هزینه‌ها در مراحل بعد از حاشیه سود از مهم‌ترین اهداف شرکت است؛ هزینه‌های سیمان شاهرود در سال ۹۹ با افزایش ۲۰ درصدی برای سایر هزینه‌ها از جمله افزایش دستمزد کارگران شرکت براساس قوانین و بخشنامه‌های وزارت کار و امور اجتماعی است.

سیمان شاهرود با سرمایه ۸۱۰ میلیارد ریال، در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به پایان اسفندماه ۹۸ مبلغ ۶۴۱ ریال سود محقق کرده که در مقایسه با سال مالی ۹۷ از افزایش ۲۱۷ درصدی برخوردار بوده است. مبلغ سود این شرکت برای سال مالی ۹۷، معادل ۲۰۲ ریال اعلام شده بود. این شرکت سود عملیاتی خود را نیز برای سال مالی گذشته با افزایش ۱۵۰ درصدی نسبت به سال مالی ۹۷، بیش از ۶۴۵ میلیارد ریال اعلام کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند