در سال‌جاری کامیونت و مینی‌بوس شیلر به سبد محصولات این شرکت افزوده شده و سال آینده بهمن دیزل رشد ۲۰۰درصدی برای تولید محصولات خود را برنامه‌ریزی کرده  که از این میزان حدود ۸۰ درصد به محصولات شیلر اختصاص خواهد یافت . در حال حاضر کامیونت ۶ تن و مینی بوس شیلر در سبد محصولات بهمن دیزل وجود دارد که در سال آینده مینی‌بوس MB۳ شیلر به صورت ۱۸ و ۲۳ نفره و همچنین کامیونت ۸تن شیلر به سبد محصولات این شرکت افزوده خواهد شد.به گفته محمد محمدی مدیرعامل بهمن‌دیزل، همزمان با اعمال تحریم‌های بین‌المللی طراحی و تولید شیلر سرعت بیشتری گرفته و پس از قطع ارتباط با شرکای تجاری، تصمیم به سرعت بخشیدن به طراحی و تولید دو پلت‌فرم شیلر (کامیونت و مینی بوس) گرفته شد.

طراحی و مالکیت معنوی شیلر متعلق به شرکت بهمن دیزل است و به همین دلیل امکان تغییر ظاهری مانند چیدمان صندلی، نوع درب خودرو و...  بنا بر نیاز مشتری وجود دارد. بهمن دیزل علاوه بر تامین نیاز کشور به محصولات تجاری، در حال مذاکره برای صادرات محصولات خود به عراق و سوریه است که به زودی نمونه اولیه آن انجام خواهد شد.در حال حاضر این کامیونت ۶ تن به بازار عرضه شده که بهمن دیزل برای آن یک موتور ۴ سیلندر خطی سوپاپ بالا، از نوع تزریق مستقیم و مجهز به توربوشارژر و اینترکولر تعبیه کرده است که حداکثر توان ۱۴۱ اسب بخار در ۲۶۰۰ دور بردقیقه و حداکثر گشتاور ۴۴۰ نیوتن متر را در فاصله ۱۲۰۰ الی ۲۲۰۰ دور بر دقیقه آزاد می‌کند که این یعنی در دنده‌های سنگین افت گشتاور نخواهد داشت. استاندارد آلایندگی کامیونت شیلر یورو ۴ بوده و این خودرو از فیلتر DPF نیز برخوردار است، به همین دلیل این محصول می‌تواند جایگزین مناسبی برای ناوگان فرسوده حمل و نقل شهری و بین شهری در تمام استان‌ها باشد. وزن خودرو ۲۶۷۰ کیلوگرم است و سبک‌ترین کامیونت بازار محسوب می‌شود. این کامیونت تست‌های سخت در شرایط متفاوت کشور از جمله جاده‌های کوهستانی و دماهای مختلف تا ۱۰۰ هزار کیلومتر را گذرانده است.

مینی‌بوس شیلر مشابه کامیونت آن و مینی‌بوس سحر است با این تفاوت که پلت‌فرم آن تغییر کرده است. شیب روی این مینی‌بوس ۸/ ۵۱ درصد است و استاندارد یورو ۵ دارد. مینی‌بوس شیلر مجهز به ۱۸ صندلی بوده که می‌توان چیدمان آنها را تغییر داد و از دیگر امکانات آن می‌توان به ترمز تمام بادی، ترمز ABS و بخاری سالنی و مستقل اشاره کرد. این مینى‌بوس داراى فنربندى نرم، سیستم گرمایشى و سرمایشى مطلوب، ظرفیت باک ١٢٠لیتری است و امکان گازسوز شدن این محصول وجود دارد. تمامی مجموعه‌های اصلی این محصول شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم تعلیق، رینگ، تایر، دسته‌سیم، سیستم تهویه مطبوع، ساخت پلت‌فرم و... بومی‌سازی شده است.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند