مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ برخی از مناطق کشور به‌رغم استعدادها و توانمندی های خدادادی، در توزیع اعتبارات نابرخوردار محسوب شده و ما سعی می‌کنیم در دوره جدید مسوولیت با حرکت جهادی و تحول‌آفرین نارسایی‌ها را برطرف و به توانمندی استان‌ها در حوزه عدالت اجتماعی کمک کنیم. موسوی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی میزان پوشش بیمه‌های اجتماعی از ۲۰درصد به ۷۲درصد افزایش یافته تا امنیت، آرامش و آسایش را برای عموم هموطنان شاهد باشیم. او توجه به توزیع عادلانه امکانات و تلاش برای حضور ۹ هلدینگ تخصصی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی را در مناطق مختلف به تناسب صنایع عمومی، دارویی، کشاورزی و دامپروری یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت شستا در مسیر توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف کشور استفاده کنیم. موسوی ضرورت احداث درمانگاه در گرمی، بیله‌سوار و توسعه شبکه و بیمارستان ارس پارس‌آباد را از ضرورت‌ها برشمرد و اضافه کرد: ‌با همکاری فرمانداری‌ها مقرر شد تا یک ماه آینده با تامین زمین، عملیات ساخت درمانگاه‌ها و شعبه ممتاز پارس‌آباد فراهم آید. او به بدهکاری ۹۰هزار میلیارد تومانی بیمه تامین اجتماعی به بانک‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در یک سال گذشته به‌رغم همه تنگناها یک میلیون نفر به تعداد بیمه‌شدگان افزوده شده تا فضای کسب‌وکار و رونق اقتصادی رقم بخورد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در دولت سیزدهم تلاش کردیم ۹۶درصد این بدهی‌ها را به مبلغ ۸۸هزار میلیارد تومان تسویه کرده و هیچ‌گونه استقراضی را از بانک‌ها شاهد نباشیم. او به پرداخت حقوق بازنشستگان از بیستم تا سی‌ام هر ماه اشاره کرد و گفت: ۳۳هزار میلیارد تومان پرداختی ماهانه سازمان تامین اجتماعی است که در مقایسه با بودجه برخی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها یک رقم هنگفت به شمار می‌رود.

موسوی تصریح کرد: سعی ما بر این است تا در شهرستان‌های مختلف استان اردبیل، به‌ویژه شمال این استان، در کنار توجه به بنگاه‌های عظیم اقتصادی نظیر کشت و صنعت، بتوانیم فرصت خوب توسعه، عمران و پیشرفت را مهیا کنیم. او به مطالبه مردم پارس‌آباد در ارتقای بخش‌های تخصصی بیمارستان ارس اشاره کرد و افزود: بخش ان. آی. سی. یو، تصویربرداری، سی. تی. اسکن و سایر خدمات درمانی نیز در این مجموعه راه‌اندازی خواهد شد. موسوی به اشتغال سه‌هزار و ۵۰۰ نفر در کشت و صنعت مغان اشاره کرد و ادامه داد: در بازدیدی که از بخش‌های تولید محصولات لبنی و دامپروری کشت و صنعت داشتیم، تلاش این مجموعه را برای تامین امنیت غذایی به‌عینه مشاهده کردیم و گروه سرمایه‌گذاری شستا آمادگی دارد همکاری نزدیکی را با مجموعه کشت و صنعت انجام دهد. او در ادامه خاطرنشان کرد: در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» حمایت همه‌جانبه ما از واحدهای تولید با تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم انجام می‌شود و سعی ما بر این است تا بهترین شرایط توانمندی اقتصادی را مهیا کنیم. موسوی به کمبود دارو در برخی از درمانگاه‌های تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت:‌ ما هیچ‌گونه کمبود تولید دارو نداریم و ۵۰ درصد شرکت دارویی کشور در اختیار تامین اجتماعی است.

او اضافه کرد: سعی ما بر این است تا با خرید راهبردی و تامین داروی موردنیاز درمانگاه‌های ملکی تامین اجتماعی، بتوانیم رضایت بیمه‌شدگان را فراهم کنیم. موسوی بیان کرد: در کنار افزایش پوشش بیمه‌ای تامین اجتماعی، با هدف حمایت از مولدسازی در جامعه سازمان تامین اجتماعی پرداخت زمان بارداری را از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش داده و حمایت همه‌جانبه را از فرزندآوری انجام می‌دهیم. او ضرورت تقویت آگاهی‌بخشی مردم را در مراجعه غیرحضوری به مراکز تامین اجتماعی یادآور شد و اظهار کرد: با تدارک زیرساخت‌های لازم امیدواریم بیش از گذشته از سامانه ۱۴۲۰ استفاده شده و در کنار آن امکان ارائه خدمات سریع و مطلوب نیز فراهم آید. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این سازمان را ناپایداری منابع درآمدی اعلام کرد و گفت: صندوق تامین اجتماعی یک صندوق بین‌نسلی است و ما سعی می‌کنیم با افزایش منابع درآمدی، به تثبیت خدمات این صندوق کمک کرده و شرایط مطلوب‌تری را نیز در حوزه‌های مختلف مهیا کنیم.