میرهاشم موسوی در مراسمی که به مناسبت روز ملی جمعیت و گرامیداشت دهه کرامت با حضور کارکنان سازمان تامین‌‌‌ اجتماعی استان تهران که دارای سه فرزند و بیشتر هستند، برگزار شد، اظهار کرد: تکریم خانواده همکاران برای سازمان تامین ‌‌‌اجتماعی که سازمانی حامی خانواده است، اهمیت مضاعف دارد. موسوی گفت: در زمینه تکریم خانواده و ترویج فرهنگ فرزندآوری، در گذشته غفلت‌‌‌هایی شده که باید جبران شود. یکی از مسائل و اولویت‌‌‌های بسیار مهم در هر کشور توجه به بنیان خانواده است که بر مؤلفه‌‌‌های اقتدار ملی نیز تاثیری مستقیم دارد. این مساله را نباید کوچک و کم‌اهمیت بشماریم و اگر به دنبال اعتلای جامعه هستیم باید به این مساله توجه ویژه داشته باشیم. تحکیم خانواده و توجه به ابعاد عاطفی فرزندآوری، تنها یکی از ابعاد افزایش جمعیت است و موضوعات مهم دیگری همچون تحکیم اقتدار ملی و رشد اقتصادی کشور نیز وابسته به داشتن جمعیت جوان، باانگیزه و با توزیع مناسب در سطح کشور است.

موسوی افزود: در زمینه جمعیت، نیازمند کار اساسی هستیم و امروز یکی از راهبردهای دشمن برای تضعیف ما تمرکز بر مساله جمعیت است. در این شرایط، کسانی که در زمینه ترویج فرزندآوری و افزایش جمعیت فعالیت می‌کنند، در حال کاری جهادی و تلاش برای افزایش اقتدار ملی هستند. در تامین ‌‌‌اجتماعی افزایش دوره مرخصی زایمان به ۹ ماه گام مهمی در زمینه تحکیم خانواده است و هر اقدام و اصلاحی را که در راستای تقویت خانواده و افزایش جمعیت قابل‌انجام باشد باید مورد توجه قرار دهیم. سایر دستگاه‌‌‌ها نیز باید در این زمینه فعال‌‌‌تر شوند. او با اشاره به اینکه سیاست‌‌‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه جمعیت، وظایف دستگاه‌‌‌های مسوول در این حوزه را سنگین‌‌‌تر کرده است، افزود: در حوزه تامین ‌‌‌اجتماعی، افزایش جمعیت فعال کشور منجر به زندگی بهتر و رفاه مطلوب‌‌‌تر برای کشور خواهد بود و مولدسازی و کیفی‌‌‌سازی جمعیت نیز از عوامل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تامین ‌‌‌اجتماعی با اشاره به خانواده بیش از ۶۰‌هزارنفری همکاران این سازمان گفت: رویکرد حمایت از خانواده در درون خانواده تامین ‌‌‌اجتماعی نیز اهمیت فراوان دارد. کارکنان این سازمان بزرگ، با حمایت عاطفی خانواده خود، می‌توانند به جامعه تحت‌‌‌پوشش خدمت‌‌‌رسانی بهتری داشته باشند. در حمایت از فرزندان و خانواده همکاران هر کاری را که لازم باشد انجام می‌‌‌دهیم و موضوع بازگشایی و توسعه مهدکودک‌‌‌ها را که از خواسته‌‌‌های همکاران است با توجه به فروکش کردن کرونا، به‌فوریت حل خواهیم کرد تا نگرانی خانواده‌‌‌ها درباره فرزندانشان برطرف شود.

احمد اسفندیاری، معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌‌‌های سازمان تامین ‌‌‌اجتماعی نیز در این مراسم گفت: برگزاری جشن روز ملی جمعیت را برای ماه قبل برنامه‌‌‌ریزی کرده بودیم اما به دلیل آلودگی هوا و تعطیل شدن چندروزه تهران، تاریخ برگزاری این جشن تغییر کرد و خوشبختانه همزمان با دهه کرامت این جشن را برگزار کردیم و خانواده همکارانی را که بیش از سه فرزند دارند به این مراسم دعوت کردیم. نظیر این مراسم در سراسر کشور برگزار شده است. ۵۷۱۵ نفر از همکاران سازمان تامین‌‌‌ اجتماعی دارای سه فرزند و ۹۱۳ نفر از همکاران دارای چهار فرزند هستند. ۱۷۲ نفر از همکاران نیز دارای پنج فرزند و بیشتر هستند.

شکیبا محبی‌‌‌تبار، مشاور مدیرعامل سازمان تامین ‌‌‌اجتماعی در امور بانوان و خانواده نیز در این مراسم گفت: عشق به فرزند، امتداد عشق و موهبت الهی است که خدا در قلوب زوجین قرار می‌دهد. خانم‌‌‌هایی که در کنار تربیت فرزند و نقش مادری خود در مراکز درمانی و بیمه‌‌‌ای تامین‌‌‌اجتماعی مشغول خدمت هستند، کار بسیار مهم و ارزشمندی انجام می‌دهند و ما باید در کنار فعالیت کاری و شغلی خود، حامی خانواده‌‌‌ها باشیم و فرزندان خود را از آفت‌‌‌ها محافظت کنیم. بانوان همکار سازمان تامین ‌‌‌اجتماعی در این سازمان جایگاه برجسته‌‌‌ای دارند و ما وظیفه خود می‌‌‌دانیم که شرایط کاری مناسب را برای این عزیزان فراهم کنیم. هر چه روحیه کارکنان بهتر باشد، روحیه مثبت و آرامش آنها به جامعه و بیمه‌شدگان و بازنشستگان منتقل می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند