«بیت‌اله برقراری» روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری اجلاس سراسری صندوق بیمه روستاییان اظهار کرد: از منابع صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به‌شدت صیانت و با هرگونه فساد مبارزه خواهیم کرد، چرا که اموال مردم است. هدفمان در این صندوق تبیین سیاست‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است؛ در همین راستا اجلاس با حضور شخصیت‌‌‌های علمی برگزار شد تا چراغ راهی برای حرکتمان باشد. او افزود: اجرا و آغاز طرح تحولی بیمه با جذب یک میلیون نفر در دستورکار است. این طرح در راستای تحقق عدالت اجتماعی و اصول قانون اساسی و تاکید بر بیمه همگانی است. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیان کرد: اقدام جهادی الزام‌‌‌های خودش را دارد و با اقدامات شبانه‌‌‌روزی به رسالتمان عمل خواهیم کرد و این امر نیازمند همکاری استانداران، فرمانداران و شهرداران در تشویق و جذب جامعه هدف روستاییان، کشاورزان و عشایر است.

او با بیان اینکه جامعه هدف صندوق، یک‌‌‌سوم جمعیت کشور است، گفت: روستاییان، کشاورزان و عشایر مولدان و ذخایر کشور هستند که امنیت غذایی ما به دست این قشر است. در همین راستا تلاش می‌‌‌کنیم تا با جذب بیمه‌‌‌ای برای این افراد مستمری بازنشستگی پرداخت کنیم. برقراری افزود: اکنون درمان این افراد از طریق بیمه سلامت پیگیری می‌شود. هر چند سیاست ما این است که در آینده بتوانیم بودجه را برای درمان این قشر بگیریم. در این زمینه با نمایندگان و وزیر کار صحبت می‌‌‌کنیم تا بودجه سلامت در اختیار صندوق قرار گیرد تا بر اساس منابع روستاییان را بیمه درمان و تکمیلی کنیم. او ابراز داشت: در صورت اختصاص بودجه در مرحله اول مستمری‌‌‌بگیران را بیمه تکمیلی خواهیم کرد و خدمات مناسب به روستاییان ارائه خواهیم کرد. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیان کرد: حق بیمه بر اساس سطوح درآمدی پنج‌درصد توسط بیمه‌شده و ۱۰‌درصد توسط دولت است که توسط شورای رفاه وزارت کار تعیین شده است.

امسال با پیشنهاد وزیر کار سطوح درآمدی ۶٠‌درصد اضافه شد که در طول عمر صندوق بی‌‌‌نظیر بود. بر این اساس کسانی که بازنشست می‌شوند، مستمری آنها افزایش می‌یابد. برقراری با اشاره به اینکه دولت کارفرمای صندوق روستاییان است، گفت: بیش از ۲ میلیون و ۵٠٠‌هزار نفر عضو بیمه‌شده داریم که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۵٠٠‌هزار بیمه فعال داریم که حق بیمه را مستمر پرداخت می‌کنند.  ١۵‌هزار نفر سوابق بیمه‌‌‌ای را به سایر صندوق‌های بیمه‌‌‌ای منتقل کرده‌‌‌اند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: امسال با نگاه انقلابی یک میلیون نفر را جذب صندوق خواهیم کرد و به ‌‌‌اندازه ۱۰ سال در یک سال کار جهادی خواهیم کنیم. او خاطرنشان کرد: با مدل علمی و کارشناسی، مطالعه دقیق و نگاه انقلابی همه ملزومات و بسترهای لازم برای جذب افراد در صندوق فراهم شده است که با دستگاه‌‌‌های همسو نیز صحبت کرده‌‌‌ایم.

ضمن اینکه اکنون پشتیبانی صندوق یک نفر بازنشسته به ۱۰ نفر بیمه‌شده است و از نظر بیمه‌‌‌ای در شرایط مطلوب هستیم. برقراری با بیان اینکه دو رسالت مهم در صندوق داریم، گفت: شناسایی نیازمندی‌‌‌ها و افزایش تعداد بیمه‌‌‌شدگان از جمله اهداف ماست تا بر اساس اصل برابری و عدالت اجتماعی حرکت کنیم که ستون اصلی مقدس جمهوری اسلامی و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است. او از سیاست نگهداشت بیمه‌‌‌شدگان خبر داد و گفت: در مورد روستاییانی که عضو این صندوق بودند و در پرداخت حق بیمه مشکل داشته‌‌‌اند و بیمه‌‌‌شان قطع شده است صحبت خواهیم کرد و خدمات مشاوره‌‌‌ای برای قرار گرفتن در سایر سطوح بیمه‌‌‌ای ارائه می‌‌‌کنیم. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه جذب کارگران فصلی در صندوق روستایی قانونی است، گفت: همچنین شهرهای زیر ۲۰‌هزار نفر هم می‌توانند جذب این صندوق شوند. او گفت: حمایت از نخبگان کشاورزی و عشایری در این صندوق نیز صورت خواهد گرفت. افرادی که در رتبه یک تا ۵٠٠ کنکور باشند و پدر و مادرشان عضو صندوق باشند از خدمات صندوق بهره خواهند برد. برقراری با بیان اینکه مطالبات صندوق را از دولت پیگیری می‌‌‌کنیم، گفت: در سال بیش از ۲‌هزار میلیارد تومان سهم بیمه‌شده و چهار‌هزار میلیارد تومان سهم دولت است. او افزود: ۱۱‌هزار میلیارد تومان از دولت حق بیمه طلب داریم که اگر یک‌درصد از سهام سهم خلیج‌‌‌فارس را به صندوق بدهد مطالبات را به حداقل خواهیم رساند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند