بیت‌‌‌الله برقراری روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تفاهم‌‌‌نامه بین صندوق بیمه اجتماعی و اتحادیه تعاونی‌‌‌های تامین نیاز صنفی استادکاران، کارگران ساختمانی و فصلی کشور در راستای اجرای قانون عدم‌لزوم بیمه مجدد اجباری شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰‌هزار نفر مصوب ۱۵/ ۱۲/ ۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی امضا شد. او افزود: تفاهم‌‌‌نامه با تشکل‌های قرآنی امضا شد تا ٣٠‌هزار نفر از مربیان قرآنی در راستای ترویج دین بیمه شوند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه امروز هفدهمین سال تاسیس این صندوق است گفت: این صندوق یکی از برکات و مولد نظام جمهوری در رسیدگی به اقشار ضعیف است.

او ادامه داد: این صندوق می‌تواند به‌‌‌عنوان یک صندوق پویا بر اساس دو رویکرد حاکمیتی و ثبات و پایداری صندوق حرکت کند. اکنون پایداری صندوق کاملا در وضع مطلوبی قرار دارد. برقراری گفت: اکنون به ازای هر ١٠ نفر، یک نفر بازنشسته می‌شود. او با بیان اینکه اکنون ٢میلیون و ٣٧۴‌هزار و ١٣ نفر بیمه‌شده صندوق عشایر هستند گفت: از این تعداد ۵٢٣‌هزار نفر و ۴٨۵ نفر زن و یک میلیون و ١۴٧‌هزار و

٣٢٧ نفر مرد هستند که ١۵‌درصد ضریب پوشش را تشکیل دادند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: بیشترین ضریب پوشش بیمه‌‌‌ای در آذربایجان شرقی و کمترین بیمه‌شده در یزد است. او با اشاره به اینکه ٢٩طرح در برنامه پنج‌ساله برای این صندوق طراحی شده است گفت: این طرح‌‌‌ها با هدف توسعه و تغییر استراتژی صندوق با نگاه علمی و بیمه‌‌‌ای با استفاده از آخرین تجربیات بیمه‌‌‌ای تدوین شده است که اگر به آن عمل‌‌‌کنیم با بحران روبه‌رو نخواهیم شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیان کرد: تحلیل تولید دانش‌‌‌بنیان و اشتغال‌زایی، توسعه نظام‌‌‌های اشتغال‌آفرین، توسعه دانش‌‌‌بنیان در سرمایه‌‌‌های اطلاعاتی و توسعه دانش‌‌‌بنیان در فرآیندهای سرمایه انسانی و سازمانی از مهم‌ترین طرح‌‌‌هاست. او با تاکید بر اینکه یک‌‌‌سوم جمعیت کشور باید زیر پوشش بیمه‌‌‌ای عشایر قرار گیرند گفت: افراد از ١٨‌سالگی تا حداکثر ۵٠‌سالگی می‌توانند عضو این صندوق شوند. اکنون جامعه خالص ما حدود ٩میلیون نفر است که ٢میلیون نفر اعضای غیرفعال، یک میلیون و ۴٠٠‌هزار نفر افراد فعال و هفت میلیون نفر عضو صندوق نیستند که درصدد هستیم افراد واجد شرایط را زیر پوشش بیمه قرار دهیم. برقراری ابراز داشت: رویکرد رئیس‌جمهور و وزیر کار محرومیت‌‌‌زدایی و عدالت‌محوری است که ما نیز در این صندوق در راستای رفع فقر و محرومیت حرکت کرده‌‌‌ایم. او از جذب بیش از یک میلیون نفری در صندوق خبر داد و گفت: امسال با نگاه علمی و برنامه‌‌‌ریزی هدف‌‌‌گذاری جذب یک میلیون نفر از اقشار مختلف کمیته امداد، بهزیستی، قالیبافان و سایر اقشار روستایی هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: با جذب این تعداد بیمه‌شونده، رشد ٧٠درصدی را پیش‌بینی خواهیم کرد. او به حق بیمه‌‌‌ این صندوق اشاره کرد و گفت: بر مبنای سطوح درآمدی حق بیمه دریافت می‌شود، هشت سطح درآمدی داریم که در بالاترین سطح حدود ٢میلیون و ۶۶٠‌هزار تومانی، بیمه‌شده پنج‌درصد حق بیمه را یعنی ١٣٠‌هزار تومان پرداخت کند و در پایین‌‌‌ترین سطح درآمدی یک‌میلیون‌تومانی فرد ۵٠‌هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کند و سهم قانونی دولت پرداخت ٢برابری است. او خاطرنشان کرد: ١١‌هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم که اگر یک‌درصد از سهام سهم خلیج‌‌‌فارس را به صندوق بدهد مطالبات را به حداقل خواهیم رساند. در بودجه ١۴٠١، بودجه این صندوق نسبت به سال گذشته افزایش یافت. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از تدوین آیین‌‌‌نامه جوانی جمعیت خبر داد و گفت: در صورت تصویب، کسانی که فرزند سوم به دنیا بیاورند حق بیمه آنها رایگان خواهد شد. او با بیان اینکه سطوح درآمدی صندوق را ۶٠‌درصد افزایش داده‌‌‌ایم گفت: سالانه این سطوح را افزایش‌‌‌خواهیم داد تا در افق ١۴٠۵ الگوی مدیریتی برای سایر صندوق‌ها شود.

بر این اساس کارگزاران صندوق را توانا کردیم و به رشد ۵٠درصدی رسانده‌‌‌ایم. برقراری گفت: همچنین با خدمات الکترونیکی و مکانیزه کردن سوابق بیمه‌‌‌ای ٣٠٠میلیارد تومان صرفه‌‌‌جویی کرده‌‌‌ایم. او از برگزاری اجلاس سراسری خبر داد و گفت: یک‌هزار و ٨٠٠ کارگزاری به‌‌‌صورت برخط در این اجلاس حضور خواهند داشت تا خدمات این صندوق را ارائه کنند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند