به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بیمه زنان خانه‌‌‌دار از جمله حمایت‌هایی است که به‌آسانی و در کوتاه‌‌‌ترین زمان ممکن به زنان ارائه می‌شود و فرآیند ورود به جمع بیمه‌‌‌شدگان تامین اجتماعی بر اساس این قانون به‌سادگی انجام می‌شود.  مشمولان این قانون تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ سال هستند و در خصوص افراد بالای ۵۰سال نیز میزان سابقه بیمه‌‌‌پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می‌شود. از دیگر ویژگی‌‌‌های خاص بیمه زنان خانه‌‌‌دار، امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌‌‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌‌‌بیمه است. نرخ پرداخت حق‌‌‌بیمه زنان خانه‌‌‌دار برای برخورداری از حمایت‌‌‌های بازنشستگی ۱۲درصد؛ بازنشستگی و فوت (پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) ۱۴درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی ۱۸درصد است.  در مواردی که دستمزد انتخابی متقاضی بالاتر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار باشد، ضریب دستمزد انتخابی نسبت به حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار همواره در سنوات آتی رعایت می‌شود.

انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه‌‌‌دار است. به عبارت دیگر در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از این طریق از مزایای درمانی سازمان تامین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت حق سرانه درمان نیست و در غیر‌این صورت می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی مراکز ملکی و همچنین طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی نیز برخوردار شوند.

متقاضیان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی و با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی www. es. tamin. ir نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام نمایند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند