پرداختی جدید برای پزشک خانواده

اما بررسی پرداخت‌‌‌های مربوط به این بخش در مدت اخیر از این حکایت دارد که ۴/ ۲‌میلیارد تومان برای خریداری دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهید بهشتی آستارا گیلان و مبلغ ۹۰میلیارد تومان برای اجرای طرح پزشک خانواده به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی پرداخت شد.

همچنین از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۵هزار ‌میلیارد تومان دیگر از محل تبصره ۱۴ به وزارت بهداشت پرداخت شده است.

 ۱۵۰۰‌میلیارد دیگر برای بیمه سلامت

دیگر پرداختی صورت گرفته در حوزه سلامت از محل یارانه‌‌‌ها به ۱۵۰۰‌میلیارد تومان برای سازمان بیمه سلامت اختصاص دارد. در بودجه امسال، برای رفاه اجتماعی مردم و بالا بردن سطح کیفی خدمات حوزه سلامت و حذف یا کاهش هزینه‌های مردم در بخش سلامت بیش از ۱۹‌هزار و ۵۰۰‌میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه پیش‌بینی شده بود که اخیرا ۱۵۰۰‌میلیارد تومان از این محل به حساب بیمه سلامت واریز شده است.  با واریز این مبلغ، جمع واریزی‌های سازمان هدفمندسازی یارانه‌‌‌ها به حساب بیمه سلامت ایران، به بیش از ۱/ ۱۶هزار‌ میلیارد تومان رسیده است.

 ۳/ ۲هزار‌میلیارد برای بنیاد شهید و امور ایثارگران

پرداخت دیگری نیز در حوزه سلامت صورت گرفته که به بیمه تکمیل درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برمی‌‌‌گردد. بر این اساس در اجرای بند ۲۰ تبصره ۱۴ قانون بودجه، ۴۲۷‌میلیارد تومان به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز شده است.

با واریز این مبلغ، جمع پرداختی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از محل تبصره ۱۴، به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران، به بیش از ۲۳۹۱‌میلیارد تومان می‌‌‌رسد. مجموع مبلغ پیش‌بینی شده برای این بخش حدود ۵۱۲۴‌میلیارد تومان است.

 عمده سهم کادر درمان پرداخت شد

در اجرای تبصره قانون هدفمندی یارانه‌ها در بودجه امسال در مدت اخیر، ۱۵۰۰‌میلیارد تومان هم برای پرداخت معوقات کادر درمان واریز شده بود.

مجموع مبلغ پیش‌بینی شده برای معوقات کادر درمان از محل یارانه‌‌‌ها در سال‌جاری ۵۲۰۰‌میلیارد تومان است که تاکنون ۴۴۳۰‌میلیارد تومان به حساب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی واریز شده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند