او با اشاره به اینکه دغدغه پرداخت حقوق منظم به بازنشستگان و تامین اجتماعی را داشته‌‌‌ایم، گفت: واریز حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در دو روز گذشته و واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲۱ شهریور طبق برنامه شروع شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: افزایش بازدهی شرکت‌های زیر نظر صندوق‌های بازنشستگی و پالایش مدیریتی را در این مجموعه‌‌‌ها پیگیری می‌‌‌کنیم. او با بیان اینکه سیاست ورود به بورس را دنبال می‌‌‌کنیم، گفت: شرکت‌های زیادی داریم که آمادگی ورود به بورس را دارند؛ این موضوع در حال پیگیری است. عبدالملکی ادامه داد: همچنین درباره شرکت‌هایی که بورسی نیستند، درصدد هستیم تا به کمک سازمان بورس، وارد بازار سرمایه شوند. ضمن اینکه محصولات و کالاهایی که بورس‌پذیر هستند نیز بتوانند کالاهایشان را در بورس کالا عرضه کنند.

   اصلاح قانون تعاون

عبدالملکی با اشاره به اصلاح قانون تعاون گفت: لایحه‌ای در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح بود که درخواست کردیم به مدت ۴۵روز رسیدگی به این لایحه متوقف شود تا بتوانیم محورهایی به آن اضافه کنیم. او گفت: یکی از محورهایی که به تعاونی‌‌‌ها اضافه خواهد شد، تعاونی‌‌‌های پلت‌فرمی است تا به هر حال بخش اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی را بتوانیم به صورت تعاونی در قانون شکل دهیم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: شکل‌گیری تعاونی‌های پلت‌فرمی مدلی عالی است که در دنیا به آن توجه شده است، ولی در قانون، ما اجازه این کار نداریم که در اصلاحیه این لایحه به آن خواهیم پرداخت.

   فرصت ۲ هزار میلیارد تومانی برای تعاونی‌‌‌ها

عبدالملکی با اشاره به اینکه فرصت تامین ۲هزار میلیارد تومانی برای تعاونی‌‌‌ها شکل گرفته است، گفت: در واقع این تفاهمنامه بین بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت کار و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که ۶۰ درصد به صورت تسهیلات با نرخ ترجیحی پرداخت می‌شود تا در اختیار تعاونی‌‌‌ها قرار گیرد. وی افزود: این اعتبار می‌تواند به پیشرفت حوزه تعاون کمک کند. ضمن اینکه معتقدیم با آنچه در جریان تامین اعتبار و پرداخت به تعاونی‌‌‌ها صورت می‌گیرد، فاصله نجومی داریم. از این رو برنامه‌ریزی می‌‌‌کنیم منابع بانکی را تقویت کنیم تا در سال آینده تعداد بیشتری از تعاونی‌‌‌ها بتوانند وام بگیرند. وزیر تعاون با بیان اینکه تعاونی‌‌‌ها را باید به مردم معرفی کرد، گفت: در بازدید از نمایشگاه تعاونی مشاهده کردیم که تعاونی قوی داریم که در حوزه محصولات دانش‌بنیان و صادراتی فعال هستند. وی افزود: این تعاونی‌‌‌ها نشان‌های تجاری جهانی و رتبه‌‌‌های برتر را کسب کرده‌‌‌اند که نیاز است آنها را توسعه دهیم. عبدالملکی با تاکید بر اینکه اکوسیستم تعاونی‌‌‌های دانش‌بنیان در کشور در حال رشد است، گفت: شتاب‌دهنده‌ها و همه بازیگران حوزه اقتصاد دانش‌بنیان کشور می‌توانند ورود اساسی در بخش تعاون داشته باشند. ما نیز با هر چه در توان و منابع داریم، به آنان کمک خواهیم کرد. وی بیان کرد: در ماه‌ها و سال‌های آینده رشد جهش‌گونه‌ای در تعاونی‌‌‌های دانش‌بنیان و نوآوری خواهیم داشت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند