Untitled-1 copy

همچنین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با احتساب سازمان‌های تابعه شامل سازمان تامین‌اجتماعی، بهزیستی کشور، آموزش فنی و حرفه‌ای و صندوق بازنشستگی کشوری در بین ٢١ دستگاه اصلی و با اختلاف جزئی با وزارت ارتباطات رتبه دوم را کسب کرد.

گزارش مقایسه‌ای سال‌های گذشته ۹۷ تا ۱۴۰۰ نشان می‌دهدکه به دنبال تاکیدات ویژه محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تسهیل خدمات به جامعه هدف، گسترش سطح کمی و کیفی خدمات و توسعه زیرساخت‌های لازم، ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درسال ۹۷با یک رشد قابل‌توجه از رتبه ۷۳با صعود ۶۸ پله‌ای به رتبه پنجم در سال ۹۹ و رتبه اول در سال ۱۴۰۰ می‌رسد. در حالی‌که رتبه وزارتخانه در سال ۹۷ با سازمان‌های تابعه در بین دستگاه‌های اصلی (هر وزارتخانه با زیرمجموعه) ١٢ (دوازدهم) بوده، در ارزیابی تیرماه ١۴٠٠ در بین همه دستگاه‌ها به رتبه دوم می‌رسد. این رشد تغییرات در زیرمجموعه‌های وزارتخانه نیز محسوس و صعودی بوده به‌طوری که سازمان تامین‌اجتماعی از رتبه ٩٣ در سال ۹۷ به رتبه ٨، سازمان بهزیستی از رتبه ٩۶ به رتبه ٢۶، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از رتبه ۴٠ به رتبه ٣١ و صندوق بازنشستگی کشوری از رتبه ۵٢ به رتبه ۴۵ در سال ١۴٠٠ رسیده است.

اقدامات انجام شده در حوزه خدمات الکترونیک در دو سال و نیم گذشته با تاکیدات و هدایت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، رشد چشمگیری داشته، به‌طوری که از بین بیش از ١٨٠ خدمت شناسنامه‌دار وزارتخانه و سازمان‌های تابعه بیش از ٨٨ درصد آن تاکنون الکترونیکی شده است.

بر اساس گزارش نتایج ارزیابی ۱۶۶ دستگاه، ستاد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صددرصد خدمات خود را الکترونیکی کرده و توانسته با کسب امتیاز 26/ 97 در جایگاه اول بین همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها قرار گیرد.

این گزارش حاکی است؛ سازمان فناوری اطلاعات با 71/ 94، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با 19/ 94، وزارت امور اقتصادی و دارایی با ۹۱/ ۹۱ و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی با 49/ 90درصد به ترتیب در رتبه دوم تا پنجم قرار دارند.

بر اساس این گزارش، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه زیرمجموعه‌های خود با ۶۰ خدمت و ۲۳۰ زیرخدمت در چهار شاخص دولت کاربر محور، دولت شفاف، دولت یکپارچه و دولت مشارکتی با امتیاز 60/ 77 درصد رتبه اول، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با ۵۰ خدمت و ۱۸۱ زیرخدمت، با 08/ 75 درصد رتبه دوم و وزارت اقتصاد و دارایی با ۹۲ خدمت و ۲۸۸ زیرخدمت، با امتیاز 16/ 65درصد رتبه سوم را در بین دستگاه‌های اصلی کسب کرده‌اند.

همچنین اخیرا دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات نتایج بررسی عملکرد ۱۴۵دستگاه را که در شاخص‌هایی چون ارتقای شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات عمومی در خردادماه ۱۴۰۰ ارزیابی شده بودند، منتشر کرده که براساس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جایگاه نخست را به‌دست آورده و شفاف‌ترین دستگاه کشور شناخته شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند