به گزارش «دنیای اقتصاد»، محمد مخبر در جریان سفر به خوزستان و طی بازدید از برخی مناطق بحران‌زده این استان اعلام کرد: ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل تمام روستاهای دچار تنش آبی خوزستان و اجرای طرح‌های آبرسانی در این روستاها اعتبار ویژه اختصاص می‌دهد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح دیروز به همراه جمعی از مدیران و معاونان این مجموعه با سفر به خوزستان و حضور در برخی روستاها و مناطق بحران‌زده، با مردم این شهرستان‌ها و روستاها به گفت‌وگو پرداخت.

محمد مخبر در حاشیه این سفر با اشاره به تصمیمات ستاد اجرایی فرمان امام برای حل سریع‌تر معضلات خوزستان گفت: در خوزستان ۷۰۲روستا وجود دارد که با بحران و تنش آبی روبه‌رو هستند. در روزهای اخیر تصمیم گرفته بودیم مشکل آب ۴۷۱روستا را با کمک آبفای استان حل کنیم. وی افزود: در جریان بازدیدی که از این مناطق داشتم، دیدیم اوضاع واقعا برای مردم قابل تحمل نیست و تصمیم گرفتیم ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل تامین آب تمام ۷۰۲روستا، ورود کند و جمعا ۳۵۰میلیارد تومان برای حل این مشکلات اعتبار با مشارکت آبفا اختصاص یابد.رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به زمان‌بر بودن اجرای این طرح‌ها گفت: تمام این طرح‌ها ظرف ۴، ۵ ماه و نهایتا تا پایان سال به اجرا درمی‌آیند اما برای حل موقت مشکل مردم تصمیم گرفتیم ۱۰۰دستگاه تانکر آب و ۱۰۰ منبع آب به روستاهای دچار تنش آبی اعزام کنیم که تا این لحظه ۵۰ دستگاه تانکر مستقر شده‌اند.

مخبر خاطرنشان کرد: همچنین ستاد اجرایی فرمان امام برای کمک به دامدارانی که در این بحران، دام‌های سنگین خود را از دست داده‌اند نیز دام سنگین اهدا خواهد کرد که جزئیات آن را پس از جلسه با مقامات استان و بررسی دقیق آمار استانداری، متعاقبا به اطلاع مردم خواهیم رساند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند