وی افزود: این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان است و به این ترتیب بازنشستگان در فروردین ماه ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد ۳۹ درصدی مطابق حداقل مزد کارگران برخوردار می‌شوند. وزیر تعاون تاکید کرد: افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان منهای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی است که مرحله دوم آن در روزهای پایانی سال گذشته برای سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریز شد. او توضیح داد: مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی به تصویب هیات امنای سازمان تامین‌اجتماعی رسید و برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد و امیدواریم این دو در کنار هم گشایشی را در زندگی بازنشستگان فراهم کند.شریعتمداری گفت: رشد مستمری بازنشستگان تامین‌اجتماعی همانند بازنشستگان کشوری و لشکری است و طبق محاسبات از اسفندماه تا پایان فروردین ۱۴۰۰ معادل ۱۳۳ درصد رشد داشته است.

افزایش حق مسکن کارگران در دستور کار دولت است

وزیر تعاون درباره تصویب حق مسکن کارگران گفت: افزایش ۱۵۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در سال ۱۴۰۰ به هیات وزیران ارائه شده و امیدواریم در جلسه آینده تصویب شد. به گزارش «ایرنا» حق مسکن کارگران سال گذشته ۳۰۰ هزار تومان بود که با تصمیم شورای عالی کار مقرر شد۱۵۰ هزار تومان به این مبلغ افزوده شود و بنابراین حق مسکن کارگران ۴۵۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ به هیات وزیران ارسال شد. افزایش حق مسکن کارگران تنها مولفه دستمزد کارگران است که باید توسط هیات وزیران تصویب شود و پس از تصویب برای اجرا ابلاغ می‌شود.

حذف ناگهانی یارانه نقدی به صلاح کشور نیست

شریعتمداری درمورد حذف یارانه نقدی دهک‌های درآمدی گفت: از میان جمعیت ۸۵ میلیونی ثبت شده حدود ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند و بسیاری از دهک‌های بالای درآمدی برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام نکردند یا خارج شدند. او ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، وضعیت زندگی عمومی مردم در شرایط متوسط به پایین است و حذف ناگهانی ۲۴ میلیون نفر که یارانه می‌گیرند به صلاح کشور نیست. وزیر تعاون گفت: با دریافت اطلاعات دقیق در زمان مناسب، افرادی را که نیازمند نیستند می‌توانیم حذف کنیم و بقیه افراد را که مشمول دریافت یارانه نقدی نیستند به آنها اضافه کنیم.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند