او با اشاره به ماده ۳۵ آیین نامه اجرایی قانون الزام در تامین‌اجتماعی گفت: رویکرد مشارکتی با وزارتخانه‌های کار و بهداشت داریم و خود را مکلف می‌دانیم در حوزه بهداشت و سلامت کارگران حضور داشته باشیم.

دهدشتی گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری، در ساختار معاونت درمان سازمان تامین‌اجتماعی حوزه طب کار، پیشگیری و کمیسیون‌های پزشکی را داریم. با همکاری معاونت‌های درمان و فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های این سازمان موضوع آموزش ایمنی کار را در دستور کار قرار دادیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین‌اجتماعی به اقدامات مهم این سازمان در سال‌جاری در راستای ارتقای رضایت بیمه‌شدگان نیز پرداخت و گفت: نسخه‌نویسی الکترونیکی را در راستای تکالیف قانونی خود آغاز کردیم. این طرح مورد توجه دولت و مجلس نیز است. از اول اسفند دفترچه جدید صادر نمی‌شود و پزشکان می‌توانند نسخه الکترونیکی تولید کنند یا در سربرگ خود، نسخه بیمار را بنویسند.

دهدشتی، طرح ۳۰۷۰ را از دیگر اقدامات مهم سازمان تامین‌اجتماعی برشمرد که در راستای کاهش مراجعه به شعب و کارگزاری‌ها اجرا شده است و افزود: در این طرح ۳۰ خدمت اصلی این سازمان به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود تا کاهش ۷۰ میلیون مراجعه را در پی داشته باشد. نقاط ضعف این طرح به صورت مرتب پالایش می‌شود تا به بهترین شکل این سرویس‌ها در اختیار مردم قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند