وی با بیان اینکه مالیات همانند یک داروی تلخی است که باید به اقتصاد کشور خورانده شود، ابراز کرد: حقیقت این است که درآمدهای نفتی باعث شده است که از درآمدهای مالیاتی غافل شویم ولی حال با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کاهش فروش نفت، اهمیت این درآمدها بیش از پیش مشخص شده است.

تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در ۱۰ ماه گذشته

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در ۱۰ ماه گذشته تصریح کرد: لازم است از مردم و صاحبان واحدهای صنفی و تولیدکنندگان بابت همکاری خوبی که با سازمان مالیاتی کشور داشته‌اند، تشکر کنیم. وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور ماهانه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال وصول و درآمد مالیاتی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که بسیار به‌دنبال آن هستیم هوشمندسازی نظام امور مالیاتی در کشور است.

پذیرش ۷۰ درصد اظهارنامه‌های مردم در قالب اجرای قانون ۹۷ مالیاتی

مسیحی با اشاره به اجرای قانون ۹۷ مالیاتی برای اولین بار در کشور بیان کرد: در قالب اجرای این قانون ۷۰ درصد اظهارنامه‌های مردم مورد پذیرش قرار گرفت. وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان امور مالیاتی مقابله با فرارهای مالیاتی است، گفت: برآورد می‌کنیم که حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم. معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه حدود ۴۰‌درصد از فعالان اقتصادی کشور معاف از مالیات هستند، ادامه داد: البته تمامی پیگیری‌ها و اقدامات ما در مورد فرارهای مالیاتی در چارچوب قانون و مقررات است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند