به گزارش «ایرنا» از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، محمد مخبر در جریان بازدید از محل آماده‌شده برای تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: در شهرک دارویی شفافارمد یک مرکز جامع تولید انواع واکسن را راه‌اندازی خواهیم کرد که آمادگی تولید ۹۰ درصد واکسن‌های کشور در آن وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به مراحل تست انسانی واکسن کرونا گفت: به‌رغم تبلیغات سوء شبکه‌های معاند و رسانه‌های ضدانقلاب، تا امروز ۶۰ هزار نفر داوطلب برای تزریق واکسن با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته‌اند و ۳۶ هزار نفر پس از اطلاع از شرایط لازم، ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند؛ گرچه ما بیشتر از ۵۶ نفر را نمی‌توانیم بپذیریم.

مخبر افزود: این ۵۶ نفر از یک منطقه یا یک جنس و سن هم نخواهند بود و به‌صورت متنوع و پراکنده انتخاب خواهند شد و تزریق هم به‌صورت یکجا و همزمان نخواهد بود و در یک دوره زمانی تزریق انجام خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درخصوص آغاز تست انسانی خاطرنشان کرد: ظرف دو سه روز آینده اولین تزریق انجام خواهد شد، جان انسان‌ها برای ما اولویت اول است و کار پیچیده و حساسی است. از این‌رو بسیار سخت‌گیرانه‌تر از استانداردهای سازمان بهداشت جهانی همه ملاحظات و نکات را رعایت می‌کنیم و هیچ اصراری برای جلوافتادن هیچ فرآیندی نداریم.

وی عنوان کرد: واکسن ایرانی کرونا، هیچ چیزی کمتر از واکسن‌های ساخته‌شده در سایر نقاط جهان ندارد و تقریبا واکسن تولیدی توسط دانشمندان ستاد کمترین عوارض را خواهد داشت.

مخبر با اشاره به توان تولید واکسن در این مجموعه گفت: ظرف ۴۰ روز آینده به ظرفیت تولید ماهانه ۵/ ۱ میلیون دز خواهیم رسید و از ۶ ماه دیگر این ظرفیت به ماهانه ۱۲ میلیون دز خواهد رسید و پس از تامین نیاز کشور، قادر خواهیم بود که واکسن را به خارج از کشور هم صادر کنیم.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند