وی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام متقاضیان این تسهیلات باید از بستر سامانه کارا صورت گیرد، اعلام کرد: کار پرداخت تسهیلات متوقف نشده و بانک‌ها مکلف هستند به همه متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، تسهیلات را پرداخت کنند.

۷۰ درصد از شاغلان بیکار شده از کرونا، بانوان هستند

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد از شاغلانی که به‌دلیل کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، بانوان هستند، می‌توانیم از محل تسهیلات اشتغال خانگی برای آنها اشتغال‌زایی کنیم. منصوری در ادامه خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی بیکاران شد و گفت: هرچند اخیرا سامانه ملی اشتغال و کسب‌وکار کشور را راه‌اندازی کرده‌ایم تا جمعیت فعال کشور را در آن ثبت کنیم، اما از مسوولان استان می‌خواهم علاوه بر توجه به این سامانه، بانک اطلاعاتی بیکاران استان را هم تشکیل دهند. وی اظهار کرد: شناسایی دقیق و ثبتی بیکاران استان اولویتی است که مسوولان استانی باید به آن توجه کنند تا افرادی را که قبلا شاغل بوده‌اند و به‌دلیل کرونا بیکار شده و بیمه هم نبوده‌اند شناسایی کنیم تا حمایت بیمه بیکاری هم از این افراد صورت گیرد.

۶۲ درصد شاغلان بیمه ندارند

به گفته معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود یک میلیون شاغل رسمی بدون بیمه در دوران شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند که به دستور مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)بیمه بیکاری به این افراد هم تعلق خواهد گرفت. وی تاکید کرد: طبق آمارها حدود ۶۲ درصد از شاغلان سال‌های اخیر ما بیمه شده نیستند که باید روی این گروه هم تمرکز داشته باشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند