آیا افرادی که یارانه‌بگیر هستند ولی بسته معیشتی را دریافت نمی‌کنند و حقوق ثابت و بیمه نیز ندارند مشمول دریافت این بسته می‌شوند؟ خیر، بسته جدید یارانه معیشتی فقط به افرادی تعلق می‌گیرد که بسته حمایت معیشتی دریافت می‌کنند.

آیا کارگرانی که بیمه تامین‌اجتماعی دارند، مشمول دریافت بسته حمایتی یارانه می‌شوند؟ خیر، این بسته به افرادی تعلق می‌گیرد که اولا درآمد ثابتی نداشته باشند، دوم متقاضی وام یک میلیون تومانی کرونایی در ابتدای سال بوده باشند، سوم اینکه دریافت‌کننده بسته حمایت معیشتی باشند.

چرا بسته جدید یارانه معیشتی به تمام یارانه‌بگیران تعلق نمی‌گیرد؟ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صرفا مجری سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا و تصمیمات اتخاذ شده در این زمینه است.

اگر کسی وام یک میلیونی را درخواست کند آیا مشمول دریافت کمک بلاعوض یکصد هزار تومانی نیز می‌شود؟ بله، افراد مشمول بسته جدید معیشتی، یکصد هزار تومان بابت هر یک از اعضای خانواده در چهار ماه پایانی سال و همچنین وام یک میلیون تومان را نیز دریافت می‌کنند. این افراد در مجموع ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند.

تا چه زمان امکان تقاضای دریافت وام یک میلیون تومانی بسته یارانه معیشتی وجود دارد؟ از تاریخ چهارم تا یازدهم آذرماه به مدت یک هفته

من یک کارگر باربر هستم و حقوق ثابت ندارم آیا مشمول دریافت این بسته جدید حمایتی می‌شوم؟ هر فردی که حقوق ثابت نداشته باشد و در فهرست معیشتی‌بگیران است و در فهرست اول سال حضور داشته باشد مشمول دریافت این بسته می‌شود.

آیا این بسته معیشتی به اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی که دارای پرداخت بیمه هستند تعلق می‌گیرد؟ اگر فردی مشمول پرداخت بیمه ‌شود چه کارگر ساختمانی و چه کارگر غیرساختمانی مشمول دریافت این بسته نمی‌شود. به زبان دیگر، تمامی بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی مشمول دریافت این بسته نمی‌شوند.

چگونه می‌توان پیگیری کرد که آیا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامک‌های ارسالی را دریافت کرده ‌است؟ همان‌طور که در اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص بسته جدید حمایت معیشتی اعلام شد، به افرادی که مشمول دریافت این بسته هستند به نحو مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند