آنگولا: این کشور یکی از قلمروهای تحت حکمرانی بریتانیا محسوب می‌شود. این منطقه به اتباع خارجی این امکان را داده است تا در صورت موافقت کارفرما از راه دور کار کنند و ویزای آنها تمدید شود یا حتی ویزای جدید بگیرند. البته ویزای دورکاری تنها برای اتباع کشورهایی صادر می‌شود که درجه شیوع کرونا در آنها پایین است.

باربادوس: یکی دیگر از کشورهای قاره آمریکا که تصمیم به صدور ویزای دورکاری یک‌ساله گرفته است. تاکنون ۱۳۵۰ نفر متقاضی دریافت این ویزا بوده‌اند که ۴۰ درصد این متقاضیان را شهروندان آمریکایی تشکیل می‌دهند. میا موتلی، نخست‌وزیر باربادوس در همین رابطه گفت: تنها چیزی که از کرونا نصیبمان شده، نامعلوم بودن آینده است. می‌خواهیم این اطمینان را به اتباع خارجی بدهیم که می‌توانند تا یک سال در اینجا دورکاری انجام دهند.

گرجستان: اتباع ۹۵ کشور از جمله آمریکا می‌توانند برای دریافت ویزای کاری گرجستان اقدام کنند. حدود ۲۷۰۰ تبعه خارجی تاکنون خواستار دریافت ویزای کاری جدید این کشور شده‌اند. برای دریافت این ویزا باید حداقل ۲۰۰۰ دلار در ماه حقوق دریافت کرد و ۱۲ روز نیز در شهر مورد نظر قرنطینه لازم است.

استونی: این کشور که از مدت‌ها پیش به یکی از پیشروترین کشورهای حوزه دریای بالتیک در امور دیجیتالی تبدیل شده، امکان دورکاری گسترده شاغلان را از جمله برای اتباع خارجی فراهم کرده است. متقاضیان دریافت این ویزا باید نشان دهند که در یک دوره زمانی شش ماهه دست‌کم ۳۵۰۴ یورو حقوق دریافت خواهند کرد. این ویزا اکنون تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا، انگلیس، استرالیا، کانادا، ژاپن و کره‌جنوبی صادر می‌شود.

کرواسی نیز به تازگی درحال انجام مقدمات صدور چنین ویزایی برای اتباع خارجی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند